Більше за темою:
Втрачено первинні документи через воєнні дії: перші судові рішення
Втрата документів внаслідок бойових дій може ускладнити доступ до державних послуг та низки важливих виплат. Водночас державою передбачено чіткі механізми відновлення втрачених документів. У цьому матеріалі пояснюємо, як діяти у разі втрати різних видів документів, куди звертатися і що потрібно підготувати для їх відновлення.
Якщо втрачено документ на нерухоме майно, що був виданий після 1 січня 2013 року, то відомості про нього містяться у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Витяг з цього реєстру дає право розпоряджатися цим майном чи подавати, наприклад, заяву на компенсацію, якщо воно пошкоджене чи знищене. Витяг можна замовити онлайн на порталі «Дія» чи звернутися до ЦНАПу, чи нотаріуса і отримати його в паперовій формі.
Якщо документ було оформлено до 1 січня 2013 року і ці відомості не були внесені Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, то потрібно звертатися до нотаріуса чи органу, що видав цей документ. Якщо отримати дублікат неможливо (втрачено архіви тощо), то потрібно звертатися до суду.
У випадку втрати або викрадення документу потрібно оформити новий. Для цього потрібно звернутися до Державної міграційної служби.
Необхідні документи для відновлення паспорта:
Виготовлення паспорта відбувається впродовж 20 днів. Якщо паспорт потрібно терміново – впродовж 10 днів. Вартість адміністративного збору 558 грн, для термінового – 928 грн. Крім того, за втрату паспорта доведеться сплатити штраф (від 17 до 51 грн).
Військовий квиток може існувати у двох форматах: електронний, паперовий. Зверніть увагу, що лише паперовий є обов’язковим для багатьох процедур. Внести зміни до облікових даних або знятися з військового обліку без паперового квитка неможливо.
Кожен військовозобов’язаний, резервіст, призовник має надійно зберігати військовий квиток, стежити за своєчасним і точним внесенням до нього змін та дотримуватися правил військового обліку.
Втрата чи пошкодження військового квитка – це правопорушення. За це передбачено штраф – від 510 до 850 грн. Якщо це сталося повторно або під час дії воєнного стану, штраф більший – від 850 до 1 700 грн.
Щоб відновити втрачений квиток:
Військовий квиток буде замінений протягом п’яти робочих днів з дати реєстрації заяви в районному (міському) ТЦК та СП або його відділі.
Мін’юст