Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

У МОЗ обговорили пріоритетні напрями розвитку медичної системи, які стануть основою Стратегії розвитку системи охорони здоровʼя до 2030 року

25.10.2024 4 0 0

Під головуванням Міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка відбулася онлайн-зустріч секторальної робочої групи «Охорона здоровʼя» МОЗ України із міжнародними партнерами. Учасники зустрічі обговорили питання розвитку реабілітаційної допомоги, заходи з відновлення та розбудови медичної інфраструктури України під час війни та стан відновлення національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» тощо.

“Навіть в умовах війни ми продовжуємо роботу над стратегічними напрямами розвитку української системи охорони здоров’я. Активна співпраця з міжнародними партнерами відіграє дуже важливу роль в цьому. Зокрема, в межах секторальної робочої групи, адже на цій платформі ми можемо вести відвертий діалог про зміни, які відбуваються в системі охорони здоровʼя, про потреби, які в ній існують. Разом продовжуємо працювати над Стратегією розвитку системи охорони здоровʼя до 2030 року, реформуванням системи надання реабілітаційної допомоги у сфері охорони здоров’я та відновленням й розбудовою медичної інфраструктури Україні”,- зазначив Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко.

Під час зустрічі Едем Адаманов, заступник Міністра охорони здоров’я, доповів про ситуацію з відновленням найбільшої дитячої лікарні України «Охматдит», яка була пошкоджена росіянами внаслідок чергового терористичного акту. В результаті обстрілу медзакладу було пошкоджено п’ять корпусів медичного закладу.

Bідповідно до плану відновлення й модернізації лікарні передбачено реалізацію низки проектів з виконання протиаварійних, відновлювальних робіт та безпосередньо дооснащення матеріально-технічної бази лікарні.

Нещодавно були розпочаті роботи з мінімізації шкідливого впливу осінньо-зимових погодних умов на стан будівлі лікувально-діагностичного комплексу та її функціонування. Міністерство разом із партнерами працюють, щоби відновлення та реконструкція медзакладу були якомога ефективнішими.

Також Олександр Порхун, заступник Міністра охорони здоров’я, доповів про розбудову системи якісної та доступної реабілітаційної допомоги в сфері охорони здоров’я України. Йшлося про розвиток мережі реабілітаційних відділень на базі спроможної мережі медзакладів, координації дій та оцінки актуальних потреб медичної системи.

Ще одним пунктом обговорення стало відновлення української медичної інфраструктури під час повномасштабної війни. Віталій Каранда, голова Проектного офісу з відновлення системи охорони здоров’я МОЗ України, розповів про пріоритети відновлення. Зокрема, про систематизацію інфраструктурних проектів галузі охорони здоровʼя, швидку оцінку збитків і потреб медичної системи, координацію міжнародної технічної допомоги для реалізації реставраційних та інфраструктурних проектів тощо. Відновлення та модернізація українських закладів охорони здоровʼя відбувається від початку повномасштабної війни та триватиме й надалі.

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко зазначив, що проведення таких зустрічей є важливим для підтримки діалогу з партнерами та впровадження реальних кроків для реформування галузі охорони здоров’я. Завдяки такій взаємодії вдасться реалізувати заходи з післявоєнного відновлення та розбудови медичної інфраструктури, узгодити з партнерами спільні напрями та пріоритети співробітництва в рамках наявних проєктів.

Зазначимо, що напрацювання робочої групи стануть основою для розробленого плану Стратегії до 2030 р. Наступна зустріч у рамках робочої групи відбудеться до кінця 2024 року.

Довідково

Секторальна робоча група – платформа для діалогу про зміни та потреби, які є в системі охорони здоровʼя. Метою роботи секторальної робочої групи «Охорона здоров’я» (СРГ) є проведення регулярного діалогу з партнерами з розвитку для представлення пріоритетів та результатів здійснення заходів, спрямованих на виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України та проведення реформ у галузі охорони здоров’я.

https://www.kmu.gov.ua

Коментарі до матеріалу