Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Цього року в Україні стартує другий рівень пенсійних виплат

04.01.2024 55 0 0

Наразі в Україні для більшості громадян діє солідарна пенсійна система – це перший рівень. Для тих, хто накопичує кошти у приватних пенсійних фондах, діє накопичувальна система, - це третій рівень. Другий, проміжний рівень у нас страждав увесь цей час – це пенсія, яка формується згідно з тим, скільки людина зробила внесків або роботодавець уніс за неї. Такими кроками влада намагається виправити соціальну нерівність у пенсіях. 

Про це сказала народна депутатка, членкиня парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ольга Василевська-Смаглюк. 

«Із 2024 року в Україні стартує другий рівень пенсійних виплат. Його суть полягає в тому, що роботодавець і сама людина будуть вносити частину податків із зарплати тієї чи іншої особи, що йтимуть у Пенсійний фонд. Роботодавець вноситиме кошти в обов’язковому порядку, а людина добровільно, а також держава. Спочатку це буде 1 %, його сплачуватиме роботодавець, стільки ж додаватиме держава й так формуватимуть людині пенсійні накопичення», - сказала парламентарій. 

Вона також зауважила, що запровадження бальної системи спрямоване на вирівнювання пенсійних виплат. 

«У нас завжди, на жаль, була нерівність між людьми щодо їхніх пенсій. Ті, хто пішли на пенсію раніше, отримували значно менше, ніж ті, хто пішли пізніше. Держава в особі Мінсоцполітики вирішила виправити цю несправедливість і тепер пенсійні виплати особи залежатимуть не лише від стажу, а від того, скільки вона отримувала. Якщо вона отримувала на рівні середньої зарплати в країні, навіть якщо це було в 1995 році – на початку 2000-х, вона буде отримувати так само, як і та особа, яка вийшла на пенсію нещодавно, і її пенсія якраз рахується від її середньої зарплати, яку вона отримувала по ринку на той момент, коли вона виходила на пенсію», – пояснила народна депутатка. 

За її словами, зміни проходитимуть поетапно, поступово, але головне завдання – виправити соціальну нерівність. 

Прес-служба Апарату Верховної Ради 

Коментарі до матеріалу