Умови призначення пенсії науковим працівникам
Пенсійне забезпечення наукових (науково-педагогічних) працівників здійснюється відповідно до Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» — https://t1p.de/jyf75.
Така норма діє після внесення змін до Закону України від 26.11.2015 № 848-VIII «Про наукову і науково-технічну діяльність», починаючи з 01.10.2017.
Особам, які станом на 1 жовтня 2017 року отримували пенсію відповідно до Закону № 848-VIII, здійснено перерахунок згідно з п. 4-3 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
У разі збільшення внаслідок перерахунку розміру виплати проведено автоматичне (без звернення пенсіонера) переведення пенсії на умовах, передбачених Законом № 1058-IV, за матеріалами пенсійних справ.
При цьому такі пенсіонери в будь-який час зможуть звернутися до органів Пенсійного фонду для переведення на наукову пенсію із встановленням розміру, отримуваного до переведення на пенсію за нормами Закону № 1058-IV.
Якщо особа продовжує отримувати виплати, встановлені відповідно до Закону «Про наукову і науково-технічну діяльність», розмір пенсії не переглядається до її переведення. Такі пенсії індексуються в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Наразі пенсія науковим працівникам призначається відповідно до Закону № 1058-IV на загальних підставах https://t1p.de/stkn8.
Необхідний страховий стаж для виходу на пенсію визначено статтею 26 цього закону (у 2024 році — це 31 рік).
Розмір пенсії залежить від тривалості страхового стажу, середньомісячного заробітку і періоду, за який враховано заробіток для розрахунку пенсії, права на надбавки та підвищення, часу виходу на пенсію, відомостей про працевлаштування та звільнення з роботи тощо.
Подати заяву на призначення пенсії можна онлайн — через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua.
Детальніше — у відеоінструкції https://t1p.de/r0erg.
https://t.me/PensFond_dn
Коментарі до матеріалу