Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Розрахунок освітньої субвенції для місцевих бюджетів: інформаційні довідки для кожної громади опубліковані на сайті МОН

Нове

15.04.2025 1 0 0

Міністерство освіти і науки України оприлюднило інформаційні довідки щодо розрахунку обсягів освітньої субвенції для місцевих бюджетів на 2025 рік.

Довідки формуються на основі формули розподілу освітньої субвенції та відображають ключові показники, що впливають на фінансування, зокрема кількість учнів, показники наповнюваності класів, особливості мережі закладів тощо. Експертну підтримку у розробці цього продукту Міністерству надала шведсько-українська Програма Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні».

«Інформаційні довідки щодо розрахунку обсягів освітньої субвенції – це важливий аналітичний інструмент, який дає змогу ухвалювати більш виважені рішення як на національному рівні, так і на рівні громад. Вони надають деталізовану й зрозумілу інформацію для того, щоб управлінські рішення громади у сфері освіти були обґрунтованими. Такий підхід зміцнює довіру, покращує комунікацію між рівнями управління та сприяє ефективному використанню бюджетних коштів», – зазначив Андрій Сташків, заступник Міністра освіти і науки України, під час онлайн-заходу презентації довідок.

Довідки містять детальні розрахунки в розрізі кожної територіальної громади та надають можливість аналізувати ефективність існуючої освітньої мережі, планувати її оптимізацію, ухвалювати обґрунтовані управлінські рішення та підвищувати якість управління фінансовими ресурсами.

«В умовах російської агресії українська освіта є важливою, як ніколи. Ми підтримуємо Міністерство у впровадженні інструментів, що допомагають ухвалювати зважені фінансові рішення на основі даних. Такий підхід не лише зміцнює систему освіти, а й наближає Україну до стандартів управління, прийнятих у Європейському Союзі», - наголосила Сусанна Делланс, керівниця команди Програми Polaris, Уповноважена SALAR International в Україні.

Програма Polaris і надалі буде підтримувати Міністерство освіти і науки України у впровадженні підходів, заснованих на даних, зокрема у сфері бюджетування, децентралізації освіти та моніторингу її якості – задля посилення спроможності місцевого самоврядування, національних інституцій та ефективної координації на всіх рівнях врядування.

https://decentralization.ua

Коментарі до матеріалу