Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Уряд ухвалив Стратегію реформування інтернатних, психоневрологічних закладів для дорослих

25.12.2024

24 грудня, Кабінет Міністрів України ухвалив Стратегію реформування психоневрологічних, інтернатних закладів та деінституціалізації догляду за особами з інвалідністю, особами похилого віку до 2034 року. Цей документ було розроблено Міністерством соціальної політики України, аби  створити умови для незалежного життя у звичному середовищі для людей похилого віку та людей з інвалідністю, а також їх повноцінної участі в соціальному та економічному житті. Варто зазначити, що до обговорень норм Стратегії долучились профільні громадські  та міжнародні організації. 

Стратегія передбачає розвиток системи надання соціальних, медичних, освітніх та інших послуг на рівні територіальних громад. 

“Для нас надзвичайно важливо створити для людей старшого віку та людей з інвалідністю, які потребують допомоги, таку систему підтримки, яка б враховувала їхні реальні потреби. В цій системі ці люди будуть повноцінними членами соціально- економічного життя громади. В цій системі не буде місця жорстким обмеженням, зневазі, недогляду, і тим більше насильству, приклади якого ми, на жаль, іноді спостерігаємо у ставленні до цих людей. Реалізація Стратегії дозволить нам розбудувати суспільство, в якому нормою буде створення всіх умов для незалежного та якісного життя цих людей з перспективою поступового припинення влаштування в заклади інтернатного типу та трансформацію інституцій», - зазначила Міністр соціальної політики Оксана Жолнович.

Напрацьований документ покликаний досягти  відразу п’ять стратегічних цілей: 

  • Створити законодавчі та інституційні передумови для реалізації права людей з інвалідністю та людей похилого віку на незалежне життя у громадах.
  • Економічну інтеграцію осіб з інвалідністю та осіб похилого віку.
  • Розвинути систему соціальних та інших послуг в громадах для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку, що сприятимуть їх незалежному життю у громаді та запобігатимуть інституціалізації догляду.
  • Змінити ставлення суспільства до людей з інвалідністю та людей похилого віку.
  • Реформувати інтернатні заклади для осіб з інвалідністю та літніх людей.

Очікується, що Стратегія буде реалізовуватись у три етапи: 

1. 2025-2026 роки – розробка необхідних змін до законодавства; сприяння формуванню  інклюзивного суспільства.

2. 2027-2030 роки – зміна існуючої системи фінансування послуг для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку; розвиток ринку надавачів послуг; формування мережі закладів стаціонарного догляду; підготовка фахівців для надання послуг; продовження проведення інформаційних кампаній для підвищення обізнаності громадськості про права осіб з інвалідністю та осіб похилого віку.

3. 2031-2034 роки – забезпечення безбар’єрного доступу осіб з інвалідністю та осіб похилого віку до необхідних їм послуг (освітніх, культурних, соціальних, правничих), а також медичної, соціальної та психологічної допомоги; забезпечення повної інтеграції у соціальне та економічне життя; продовження проведення інформаційних кампаній; оцінювання реалізації Стратегії.

Стратегія відповідає виконанням міжнародних зобов’язань, які взяла на себе наша держава в межах Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, а також передбачено Планом України з метою реалізації ініціативи ЄС „Ukraine Facility”.

https://www.kmu.gov.ua

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
08.04.2025
Лист ПФУ: Щодо розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності за сумісництвом
ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ ДЕПАРТАМЕНТ ПЕНСІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ, СТРАХОВИХ ВИПЛАТ, СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ, ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ ТА ПІЛЬГ   ЛИСТ від 28.03.2025 р. № 2800-030401-8/20889   (Витяг)   Розглянувши [...] запит [...] щодо розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності за суміс...
18.04.2025
Випуск: Новини тижня для бюджетних установ (14.04.2025 - 18.04.2025)
Бюджет. Бухгалтерський огляд   10 відповідей НАДС щодо нової класифікації посад державної служби Постанова набирає чинності одночасно із Законом України від 11 березня 2025 року № 4282-ІХ “Про внесення змін до деяких законів України щодо впровадження єдиних підходів в оплаті праці держ...
11.04.2025
Випуск: Новини тижня для бюджетних установ (07.04.2025 - 11.04.2025)
Бюджет. Бухгалтерський огляд   Чи вважається порушенням відсутність підпису одержувача у видаткових касових ордерах або видаткових відомостях? Видаткові касові ордери або видаткові відомості не приймаються для виведення залишку готівки в касі, якщо видача готівки з каси не підтверджена підпи...
Нове
04.07.2025
Випуск: Новини тижня для бюджетних установ (30.06.2025 - 04.07.2025)
Бюджет. Бухгалтерський огляд   Виплати, які з 1 липня 2025 року здійснюватиме Пенсійний фонд України Із 1 липня 2025 року Пенсійний фонд України отримав повноваження щодо виплати 39 видів державних соціальних допомог, соціальних стипендій, які раніше призначалися та виплачувалися органами со...
04.07.2025
Чи може батько дитини отримати компенсацію при звільнені за невикористану одноразову оплачувану відпустку при народженні дитини?
Ні. Така відпустка не підлягає грошовій компенсації. Працівник, який протягом трьох місяців з дня народження дитини був звільнений та працевлаштований на інше підприємство (в установу, організацію) чи до фізичної особи, яка використовує найману працю, до письмової заяви про надання відпустки повинен...
04.07.2025
Яка тривалість одноразової оплачуваної відпустки при народженні дитини, якщо народилася двійня?
У разі народження двох і більше дітей від однієї вагітності тривалість відпустки не збільшується і становить до 14 календарних днів. https://pratsia.in.ua