Лист МОН: Про субвенцію на Нову українську школу на 2025 рік (обладнання класів)
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 10.01.2025 р. № 1/583-25
Обласним, Київській міській військовим адміністраціям (за списком)
Про субвенцію на Нову українську школу на 2025 рік (обладнання класів)
Міністерство освіти і науки України повідомляє, що в Законі України "Про Державний бюджет України на 2025 рік" (додаток 3) передбачено бюджетну програму 2211850 "Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проекту на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти "Нова українська школа" із загальним обсягом видатків 2 млрд грн, що передбачає реалізацію публічного інвестиційного проєкту "Забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти "Нова українська школа" (Ідентифікаційний номер в Єдиній цифровій інтегрованій інформаційно-аналітичній системі управління процесом відбудови об'єктів нерухомого майна, будівництва та інфраструктури - 160824-B0FB6F39).
Постановою Кабінету Міністрів України від 31 грудня 2024 р. № 1554 "Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проекту на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти "Нова українська школа" у 2025 році" здійснено розподіл даної субвенції на 2025 рік та затверджено Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проекту на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти "Нова українська школа" (далі - Порядок та умови).
Порядок та умови передбачають, що субвенція спрямовується на закупівлю:
- засобів навчання та обладнання, комп'ютерного та мультимедійного обладнання для навчальних кабінетів закладів загальної середньої освіти комунальної форми власності, які здійснюють освітній процес відповідно до Державного стандарту базової середньої освіти в другому циклі середньої освіти (базове предметне навчання) за очною формою, з поєднанням очної та дистанційної форми здобуття освіти. Розподіл здійснено пропорційно кількості у 2024/25 навчальному році 7-х класів на основі інформації, що міститься в програмно-апаратному комплексі "Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту";
- засобів навчання та обладнання, мультимедійного та комп'ютерного обладнання, меблів для навчальних кабінетів закладів загальної середньої освіти комунальної форми власності, які реалізують інноваційний освітній проект всеукраїнського рівня за темою "Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти" (далі - пілотні заклади базової освіти). Розподіл здійснено пропорційно кількості пілотних закладів базової освіти, перелік яких визначено наказом МОН від 02.04.2021 № 406.
- обладнання навчальних кабінетів природничої, математичної та технологічної освітніх галузей для закладів загальної середньої освіти комунальної форми власності, які беруть участь у реалізації Державного стандарту профільної середньої освіти (далі - пілотні заклади профільної освіти). Розподіл здійснено пропорційно кількості пілотних закладів профільної освіти, перелік яких визначено наказом МОН від 10.10.2024 № 1451.
Забезпечення необхідним обладнанням навчальних кабінетів закладів освіти здійснюється відповідно до Типового переліку засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів і STEM-лабораторій, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 29 квітня 2020 року № 574, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 07 травня 2020 р. за № 410/34693.
Заклади загальної середньої освіти комунальної форми власності, які здійснюють освітній процес відповідно до Державного стандарту базової середньої освіти в другому циклі середньої освіти, забезпечуються необхідним обладнанням для навчальних кабінетів у такій черговості:
навчальні кабінети природничої освітньої галузі;
навчальні кабінети математичної освітньої галузі;
навчальні кабінети для міжгалузевих та інтегрованих курсів.
У разі укомплектування необхідним обладнанням навчальних кабінетів більш як на 80 відсотків орган місцевого самоврядування може розпочати закупівлю необхідного обладнання для інших навчальних кабінетів у довільному порядку залежно від потреби закладу загальної середньої освіти.
Пріоритетне право у забезпеченні необхідним обладнанням навчальних кабінетів мають заклади загальної середньої освіти, в яких навчальні кабінети укомплектовані необхідним обладнанням більш як на 60 відсотків.
Пілотні заклади профільної освіти забезпечуються необхідним обладнанням для навчальних кабінетів у такій черговості:
навчальні кабінети природничої освітньої галузі;
навчальні кабінети математичної освітньої галузі;
навчальні кабінети технологічної освітньої галузі.
Закупівля необхідного обладнання здійснюється замовником з використанням електронного каталогу в установленому законодавством порядку. У разі коли закупівля з використанням електронного каталогу не відбулася, замовник здійснює закупівлю в установленому законодавством порядку.
Також визначено, що закупівлі за рахунок субвенції можуть здійснюватися централізованою закупівельною організацією. При цьому оплата винагороди централізованій закупівельній організацій здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів понад обсяг співфінансування в розмірі, визначеному пунктом 17 додатка до постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 р. № 1216 "Про особливості створення та діяльності централізованих закупівельних організацій".
Інформуємо, що виділення у Державному бюджеті України на 2025 рік видатків, зокрема на закупівлю обладнання для навчальних кабінетів Нової української школи, стало можливим завдяки фінансовій співпраці між Європейським Союзом та Україною в рамках реалізації інструменту Ukraine Facility (постанова Кабінету Міністрів України від 15.11.2024 № 1318 "Деякі питання реалізації інструменту Ukraine Facility").
Тому перш ніж укласти відповідні договори на закупівлю обладнання, необхідно провести перевірку кожного реципієнта (будь-яка особа, суб'єкт, що отримує фінансування, включно з підрядниками та субпідрядникам, бенефіціарними власниками) щодо даних, що містяться в санкційних списках ЄС для визначення, чи такий реципієнт є особою, що підпадає під дію обмежувальних заходів (www.sanctionsmap.eu). У разі, коли прямий або непрямий реципієнт є або став особою, що підпадає під дію обмежувальних заходів, договір із ним не укладається.
Крім того, при укладанні договорів на закупівлю обладнання для навчальних кабінетів необхідно додавати інформацію про джерело фінансування з використанням таких формулювань: "Цей крок фінансується Європейським Союзом - Ukraine Facility" або "Цей крок співфінансується Європейським Союзом - Ukraine Facility", а при отриманні шкільних автобусів забезпечити розміщення на них емблеми Європейського Союзу та інформації про джерело фінансування (згідно з Інструкцією).
Також наголошуємо на необхідності своєчасного подання звітної інформації за формами, визначеними у додатках до Порядку та умов. Заповнені форми в форматі Excel просимо щомісячно до 10 числа місяця наступного за звітним подавати на електронну адресу: mykhailo.koval@mon.gov.ua з обов'язковим підтвердженням через систему електронної взаємодії.
Просимо обласні військові адміністрації сприяти в поширенні цього листа серед територіальних громад області.
Заступник Міністра Надія КУЗЬМИЧОВА
Коментарі до матеріалу