Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Окремі питання визначення розміру пенсії за вислугу років особам, звільненим зі служби в поліції

19.12.2024 14 0 0

Відповідно до пункту «а» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають вислугу 20 років і більше (пункт “а” статті 12), пенсії за вислугу років призначаються в таких розмірах: за вислугу 20 років – 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров’я, особам, звільненим, зокрема, зі служби в поліції на підставі пунктів 2, 3 частини першої статті 77 Закону України “Про Національну поліцію” – 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення; за кожний рік вислуги понад 20 років – 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення.

Згідно з пунктами 2, 3 статті 77 Закону України “Про Національну поліцію” поліцейський звільняється зі служби в поліції: через хворобу – за рішенням медичної комісії про непридатність до служби в поліції або за віком – у разі досягнення встановленого для нього цим Законом граничного віку перебування на службі в поліції.

Відповідно до підпункту 5 пункту 2 розділу ІІ Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 № 3-1 у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 02.03.2023 № 10-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 05.04.2023 за № 572/39628, до заяви про призначення пенсії за вислугу років додаються військово-медичні документи про стан здоров’я звільненої особи (за винятком осіб, які не проходили військово-лікарську комісію).

Положення про діяльність медичної (військово-лікарської) комісії МВС (далі-Положення) затверджено наказом Міністерства внутрішніх справ України від 03.04.2017 № 285, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28.04.2017 за № 559/30427.

Згідно з пунктом 4 розділу VІІІ Положення щодо поліцейських приймаються такі постанови М(ВЛ)К за ступенем придатності осіб:

«Придатний до служби в поліції на посаді»;
«Придатний до служби в поліції, непридатний до служби на посаді»;
«Непридатний до служби в поліції».
Відповідно до пункту 12 розділу VІ Положення колишні поліцейські, колишні особи рядового і начальницького складу можуть ініціювати питання визначення їх придатності до служби за станом здоров’я на час звільнення зі служби та причинного зв’язку їх захворювань, поранень (контузій, травм, каліцтв). У такому разі лікарська (військово-лікарська) експертиза проводиться штатною М(ВЛ)К за наявності Направлення на медичний огляд, оформленого за місцем служби.

Колишні поліцейські, колишні особи рядового і начальницького складу мають право звернутися із заявою до М(ВЛ)К щодо перегляду раніше прийнятого рішення. Такі особи повинні подати до М(ВЛ)К наявну медичну документацію, складену в період проходження служби, у разі наявності поранень (контузій, травм, каліцтв) – документацію щодо обставин їх отримання та надання у зв’язку із цим медичної допомоги.

У таких випадках рішення (постанови) М(ВЛ)К приймаються щодо захворювань, поранень (контузії, травми, каліцтва), діагнози яких були встановлені в період проходження служби в поліції, органах внутрішніх справ, військової служби.

Таким чином, пенсія за вислугу років поліцейським призначається в розмірі 55 відсотків відповідних сум грошового забезпечення за 20 років вислуги за наявності постанови ВЛК з формулюванням «Непридатний до служби в поліції».

Максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», не повинен перевищувати 70 процентів відповідних сум грошового забезпечення, а особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1, – 100 процентів, до категорії 2, – 95 процентів.

Згідно із статтею 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» мінімальний розмір пенсії за вислугу років, що призначається відповідно до цього Закону, встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

https://www.pfu.gov.ua

Коментарі до матеріалу