Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Близько 59% випускників ВНЗ працюють офіційно – моніторинг працевлаштування випускників ЗВО

07.02.2022 3 0 0

     Команда Міністерства освіти і науки України у співпраці з Міністерством цифрової трансформації України та Пенсійним фондом України вперше реалізувала моніторинг працевлаштування випускників закладів вищої та професійної вищої освіти. Завдяки моніторингу є можливість проаналізувати тенденцію працевлаштування спеціалістів та скоригувати розподіл бюджетного фінансування між установами вищої освіти, зазначають у Міністерстві освіти.

Моніторинг проводиться завдяки налагодженню інформаційного обміну між Єдиною державною електронною базою за освітою та Державним реєстром загальнообов'язкового державного соціального страхування. Під час проведення моніторингу в університетах та коледжах ніхто не збирав довідки чи паперові документи. У процесі моніторингу досліджувалась зайнятість осіб, які закінчили навчання за бюджетні кошти в період з 1 листопада 2017 року по 30 жовтня 2018 року та не продовжили навчання за наступним рівнем освіти. При дослідженні враховано роботу станом на 1 листопада 2021 року за наймом (за основним місцем роботи або сумісництвом), договором цивільно-правового характеру, а також ведення підприємницької діяльності (зокрема, статусу ФОП), незалежної професійної діяльності або іншої задекларованої самозайнятості. До зайнятих враховані військовослужбовці, особи рядового та начальницького складу органів охорони правопорядку (якщо така інформація не є інформацією з обмеженим доступом) і які перебувають у соціальній відпустці. Щоб уникнути помилок до зайнятих, враховані особи, які звільнилися не пізніше 1 серпня 2021 року або мають не менше 18 місяців страхового стажу після випуску.

Відсоток зайнятості серед випускників ЗВО становить близько 59%. Для різних освітніх рівнів показник коливається від 50 (бакалавр) до 72 (спеціаліста) відсотків. Слід зазначити, що у період з 1 листопада 2017 року по 30 жовтня 2018 року продовжили навчання для здобуття наступного рівня освіти або іншої спеціальності майже 63% молодших спеціалістів та понад 73% бакалаврів. Найвищі показники зайнятості властиві фахівцям у галузі медицини, цивільного захисту та пожежної безпеки. Найгірші показники мають фахівці морської справи та сфери інформаційних технологій, які не роблять пропорційний внесок у формування бюджетів та пенсійної системи України.

Показники працевлаштування будуть враховані у 2022 р. за формульного розподілу бюджетного фінансування між ЗВО. Найвищі показники притаманні випускникам північно-східного регіону (Сумська, Чернігівська, Київська області). Низькі показники показують Чернівецька область, Луганська та Івано-Франківська. МОН оприлюднить великий обсяг інформації, якою зможуть скористатися аналітики, що надходять, представники медіа та інші заінтересовані особи: звіт з моніторингу працевлаштування випускників закладів вищої, професійної вищої освіти та додатку; знеособлені статистичні дані щодо зайнятості випускників ЗВО на ринку праці для вільного доступу у форматі, що дозволяє автоматизовано обробляти електронними засобами дані (згідно з частиною 5 статті 64 ЗУ «Про вищу освіту»).

http://protedu.org

Коментарі до матеріалу