Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Забезпечення гідних умов оплати праці педагогічних і науково-педагогічних працівників

19.05.2022 114 0 0

На опрацюванні в комітетах Верховної Ради України знаходяться проекти Законів України стосовно умов оплати праці педагогічних працівників:

1). «Про внесення змін до Закону України «Про освіту» щодо забезпечення гідних умов оплати праці педагогічних працівників», реєстраційний № 6512 від 12.01.2022.

Як зазначено у пояснювальній записці у законопроекті пропонується внести зміни до частини другої статті 61 Закону України «Про освіту» (далі – Закон) щодо встановлення посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії в розмірі не менше трьох мінімальних заробітних плат, та до підпункту першого пункту 6 розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону стосовно реалізації вказаних положень з 1 квітня 2022 року.

Частина друга статті 61 Закону передбачає, що посадовий оклад педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії встановлюється в розмірі трьох мінімальних заробітних плат (абзац перший частини другої статті 61).

Основним завданням даного законопроекту є забезпечення гідних умов оплати праці педагогічних працівників з метою залучення до сфери освіти кваліфікованого персоналу, забезпечення високої мотивації до роботи та належної підготовки учнів в Україні.

Прийняття проекту Закону та його реалізація створить належні передумови для реалізації реформи сфери освіти та високої якості надання освітніх послуг.

2). «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гідних умов оплати праці педагогічних і науково-педагогічних працівників», реєстраційний № 6512-2 від 25.01.2022.

У законопроекті, який є альтернативним до проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про освіту» щодо забезпечення гідних умов оплати праці педагогічних працівників» (реєстраційний № 6512 від 12.01.2022), пропонується внести зміни до законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту» та «Про повну загальну середню освіту», якими визначити, що: посадовий оклад педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії встановлюється в розмірі не менше трьох мінімальних заробітних плат; посадовий оклад педагогічних працівників закладів позашкільної та дошкільної освіти найнижчої кваліфікаційної категорії встановлюється в розмірі трьох мінімальних заробітних плат; педагогічним працівникам закладів позашкільної та дошкільної освіти встановлюються доплати за наукові ступені та вчені звання, за вислугу років, за сертифікацію, а керівники закладів позашкільної освіти та дошкільної освіти можуть встановлювати педагогічним працівникам доплати, надбавки, премії за використання в освітньому процесі іноземних мов, сучасних технологій, реалізацію інноваційних проектів та інше.

У пояснювальній записці зазначено, що прийняття та реалізація законопроекту сприятимуть підвищенню престижності праці педагогічних працівників, залученню до роботи в педагогічній сфері нових працівників, внаслідок чого буде зменшено дефіцит спеціалістів у сфері освіти, а також дозволить забезпечити дотримання трудових прав працівників закладів загальної середньої освіти, особливо з числа працюючих пенсіонерів – вчителів.

Проект закону сприятиме покращенню матеріального становища педагогічних працівників та позитивно вплине на систему освіти в Україні.

Джерело:

https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bill...;

https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bill...

https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bill...

https://smu.dsp.gov.ua

Коментарі до матеріалу