Про зміну переліку спеціальностей, за якими перебувають на військовому обліку
Черговий семінар з роботодавцями на базі Компаніївської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості щодо офіційного працевлаштування найманих працівників провела головний державний інспектор Управління Держпраці у Кіровоградській області Наталя Пуриш.
Обговорювалось питання щодо змін, внесених Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку» від 30.03.2021 № 1357-ІХ№ 1357-ІХ (далі — Закон № 1357), зміна переліку спеціальностей (професій), за якими тепер перебуватимуть на військовому обліку і жінки. У квітні 2021 року набув чинності Закон № 1357. Після змін, внесених цим Законом, жінок беруть на військовий облік військовозобов’язаних за переліком спеціальностей (професій), затвердженим не Кабміном, а Міноборони (ч.11 ст. 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII). Перелік від Міноборони набув чинності 17.12.2021. Згідно зі ст. 33 Закону № 2232 військовий облік в Україні ведеться на всіх призовників (осіб, приписаних до призовних дільниць) і військовозобов’язаних (осіб, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави) за місцем їх проживання та відповідно до обсягу й деталізації поділяється на персонально-якісний, персонально-первинний та персональний.
Тобто, у разі прийняття на роботу працівниці віком від 18 до 60 років, роботодавець повинен це здійснювати вже за новими правилами: проконтролювати наявність документів про перебування на військовому обліку, якщо працівниця приймається на посаду, зазначену в Переліку спеціальностей (професій), затвердженому Міноборони 17.12.2021. Відповідно до Закону № 2232 на підприємства, незалежно від форм власності й підпорядкування, покладаються наступні зобов’язання:
- забезпечувати виконання військового обов’язку громадянами України (ч. 7 ст. 1);
- вести персональний облік призовників і військовозобов’язаних (ч. 4 ст. 34);
- забезпечувати своєчасне прибуття громадян до призовних дільниць на вимогу військкоматів (ч. 8 ст. 15, ч. 1 ст. 38);
- повідомляти у семиденний строк військкомати про прийняття на роботу та звільнення з роботи призовників і військовозобов’язаних (ч. 1 ст. 38).
Ще одним правовим актом, дію якого ніхто не відміняв, та який деталізує виконання обов’язків щодо ведення обліку військовозобов’язаних і призовників та бронювання військовозобов’язаних за підприємствами на період мобілізації та воєнного часу є Порядок організації та ведення військового обліку призовників, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 07.12.2016 № 921.
https://kr.dsp.gov.ua
Коментарі до матеріалу