Податковий розрахунок: законодавчі вимоги щодо порядку внесення даних
Наразі триває звітна кампанія щодо подання Податкового розрахунку за І квартал 2024 року, яка завершиться 10 травня 2024 р.
«Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску» затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 №4 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 15.12.2020 №773), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 30.01.2015 за №111/26556.
Цей Порядок визначає порядок заповнення і подання до податкових органів за основним місцем обліку Податкового розрахунку платниками єдиного внеску.
Дані до Реєстру застрахованих осіб, який формує та веде Пенсійний фонд, вносяться в тому числі на підставі відомостей про нараховану заробітну плату (дохід, грошове забезпечення, допомогу, компенсацію) застрахованих осіб, на яку нараховано, і з якої сплачено страхові внески, що надходять до Пенсійного фонду України від Державної податкової служби України в порядку міжвідомчого обміну.
Використання інформації з Державного реєстру визначає стаття 17 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Інформація з Реєстру застрахованих осіб використовується не тільки для призначення пенсійних виплат а й для призначення всіх видів державної соціальної допомоги та субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива. Також від актуальності та повноти інформації в Реєстрі застрахованих осіб залежить створиться електронний листок непрацездатності чи ні. Відсутність Податкового розрахунку за звітний квартал після закінчення терміну подання такого звіту може бути причиною відмови громадянам щодо отримання державних послуг та соціальних гарантій.
https://www.pfu.gov.ua
Коментарі до матеріалу