Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

На Vkursi з'явилось спеціальне маркування компаній, що пов'язані із резидентами росії або білорусі

21.03.2022 21 0 0

Щонайменше 21 028 компаній на території України мають ідентифіковані «російські» та «білоруські» зв'язки. Команда Vkursi проаналізувала ЄДР і виділила особливим маркуванням компанії, у яких акціонери, засновники (учасники) та/або кінцеві бенефіціарні власники є резидентами держави-агресора «російська федерація» та білорусі.  

Відтепер у досьє на кожну таку компанію можна побачити спеціальне позначення у розділі «Анкета». У випадку наявності у бенефіціара/засновника/акціонера російського або білоруського громадянства чи вказаного при реєстрації місцезнаходження у російській федерації або білорусі, у досьє буде з'являтися  одне із двох інформаційних повідомлень:

  • «російська федерація – держава, яка рішенням Верховної Ради України відповідно до Резолюції Генеральної Асамблеї ООН 3314 «Визначення агресії» визнана державою-агресором і здійснює збройну агресію проти України».
  • «білорусь підтримує російську федерацію – державу, яка здійснює збройну агресію проти України. Безпосередньо з території Білорусі здійснюються ракетні обстріли території України та атаки-авіації країни-агресора».
  • Співпраця з компаніями,  засновники чи бенефіціари яких з росії та/або білорусії, несе суттєві ризики. Станом на сьогодні такі компанії можуть стати:
  • фігурантами списків санкцій з боку України, США, ЄС, Великобританії Канади та інших країн, 
  • потрапити під Закон “Про основні засади примусового вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів”.

Не всі компанії із засновниками та бенефіціарами з росії і білорусі потрапляють під санкції та дію Закону, але на думку команди Vkursi під тотальну ізоляцію мають потрапити всі, хто мають відношення до держав, що здійснюють війскову агресію.

Для чого буде корисним новий функціонал:

1) перевіряйте причетність компаній до держави-окупанта, коли укладаєте нові договори: так, просто зараз життя все ще обертається, укладаються нові угоди, знаходяться нові партнери, і бажано у процесі не мати жодного стосунку до виразних прихильників дій росії та бізнесів, що грошима допомагають ворогу,

2) аналізуйте чинну базу контрагентів, партнерів та клієнтів на предмет зв'язків із росією та її партнера у справах воєнних, та вилучіть із неї сумнівні варіанти, принаймні зміст позиції яких вам цілком зрозумілий. Здається, найближчим часом відсутність контактів із російськими та білоруськими компаніями та вчасна ідентифікація зв'язків з ними стане базовим правилом ділової гігієни.

3) проінспектуйте ключових контрагентів ваших партнерів, щоб уникнути ризиків та репутаційних втрат, дізнавшись про них швидше від проворних журналістів та медіа,

4) використайте дані про зв'язок із агресором титульних гравців ринку, лідерів галузі, щоб посилити тиск на компанії, що ніяк не висловили свою позицію стосовно війни в Україні, промовчали або провадять діяльність на ворожих ринках. Певні, знайдете, як ефективно розпорядитися цінними даними, щоб наблизити світлий мирний день у нашій країні.

https://vkursi.pro

Коментарі до матеріалу