Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Чи можна проводити медогляд без атестації робочих місць за умовами праці

05.07.2023 50 0 0

Процедуру проведення попереднього (під час прийняття на роботу) і періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, медичному огляді осіб віком до 21 року визначає Порядок проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затверджений наказом МОЗ від 21.05.2007 № 246 (далі — Порядок).

На підставі Акта визначення категорій працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду, роботодавець складає протягом місяця у чотирьох примірниках поіменні списки працівників, узгоджує їх у Держпраці. Один примірник списку надає до закладу охорони здоров’я для проведення медоглядів.

Щоб скласти цей Акт, необхідно провести атестацію робочих місць за умовами праці, за якою визначають наявність шкідливих факторів на робочих місцях і необхідність проведення медоглядів.
Тобто без атестації робочих місць підприємство не можете пройти процедуру погодження списків у Держпраці та провести медогляди відповідно до вимог чинного законодавства.

Але додаток 5 до Порядку визначає перелік робіт, для виконання яких працівник обов’язково має пройти попередній (періодичні) медичний огляд.

Тобто якщо на підприємстві виконують роботи, що зазначені у цьому додатку, підприємство у будь-якому випадку повинно провести попередні медогляди працівників, які задіяні на цих роботах.

https://smu.dsp.gov.ua

Коментарі до матеріалу