Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Чи можна вважати ознайомлення співробітника з наказом про відпустку, який виданий за два тижні до початку відпустки, повідомленням про початок відпустки?

14.07.2023 100 0 0

Роботодавець зобов'язаний письмово повідомити працівника про дату початку відпустки не пізніш як за два тижні до встановленого графіком терміну (ч.5 ст. 79 КЗпП України та ч. 11 ст. 10 Закону України «Про відпустки»).

Наказ про надання відпустки видається на підставі графіку відпусток або заяви працівника. Оформлений наказ (розпорядження) про надання відпустки, надається працівникові для ознайомлення.
Форму такого повідомлення законодавством не встановлено, тому його оформлення має довільний характер.

Якщо конкретна дата початку відпустки визначена графіком відпусток, і графік доведено до працівника під підпис, то роботодавець не пізніше, як за два тижні до встановленого графіком терміну письмово повідомляє працівника про дату початку відпустки. Змін законодавства, щодо письмового повідомлення працівника про дату початку відпустки під час воєнного стану  не відбувалося.

Повідомлення про початок відпустки це не є наказом про відпустку.

В повідомленні відділом персоналу зазначається дата початку відпустки та підписує його начальник відділу кадрів. З повідомленням ознайомлюють працівника, якому буде надано відпустку.

https://www.facebook.com/dneprviddil

Коментарі до матеріалу