Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Чи може працівник сам обрати банк для виплати заробітної плати?

20.04.2023 82 0 0

Чи може роботодавець відмовити працівнику у виплаті заробітної плати на розрахунковий рахунок фінансової установи, через відсутність укладеного договору із такою установою?

 Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Згідно з вимогами частини п’ятої статті 24 Закону України "Про оплату праці" За особистою письмовою згодою працівника виплата заробітної плати може здійснюватися через банки/небанківських надавачів платіжних послуг, які отримали право на відкриття і ведення обслуговування рахунків відповідно до Закону України "Про платіжні послуги", поштовими переказами на вказаний ними рахунок (адресу) з обов'язковою оплатою цих послуг за рахунок роботодавця.

Відповідно до частини першої статті 25 Закону України "Про оплату праці" забороняється будь-яким способом обмежувати працівника вільно розпоряджатися своєю заробітною платою, крім випадків, передбачених законодавством.

Отже, кожен має право вільно обирати банк, в тому числі і для отримання заробітної плати. Це право захищене Законами та Конституцією України.

https://t.me/dneprviddil

Коментарі до матеріалу