Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

МОЗ: Для медичної системи України виділено фінансування

14.03.2023 16 0 0

Сьогодні у Варшаві Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко взяв участь у спільному засіданні з планування COP23 PEPFAR для України та національному діалозі Глобального фонду з громадянським суспільством, місцевими та міжнародними партнерами й офіційними представниками штаб-квартири. Мета заходу — розробка проекту для подання Операційного плану для України на 2023 р. (COP23) і попередньої роботи над заявкою України на фінансування від Глобального фонду на 2024-2026 рр. для реалізації програм забезпечення сталої протидії епідемії ВІЛ і туберкульозу в Україні в умовах війни росії проти України та в післявоєнний період.

За результатами проведених у Варшаві зустрічей та у продовження діалогу з доктором Джоном Н. Нкенґасонґом, глобальним координатором США з питань СНІДу, послом із особливих доручень і спеціальним представником з питань глобальної дипломатії в сфері охорони здоров’я, розпочатого у грудні 2022 року під час візиту делегації Міністерства охорони здоров’я України у США, анонсовано виділення загального фінансування Україні з боку PEPFAR у сумі 118,5 млн доларів терміном на два роки (2024-2025 рр.), з них 59,5 млн доларів планується виділити у 2024 році та ще 59 млн доларів — у 2025 р. Дворічне фінансування буде запроваджено вперше. Крім цього, Глобальний фонд також анонсував виділення 157 млн доларів допомоги на 2024-2026 роки. 

«Повномасштабна військова агресія рф поставила перед Україною та її медичною системою прямі і непрямі виклики. Окрім очевидних щоденних жахіть війни нам доводиться мати справу і з такими наслідками, як дефіцит палива, інфляція, руйнування інфраструктури та енергетичної системи тощо. І ми гідно долаємо ці виклики. Безумовно за величезної підтримки наших міжнародних партнерів, які демонструють свою солідарність та об’єднуються у боротьбі за цінності демократичного світу. Дякую вам за допомогу медичній системі, яка завдяки спільним зусиллям вистояла і продовжує працювати, забезпечуючи необхідною медичною допомогою українських пацієнтів», — зазначив Віктор Ляшко, починаючи свій виступ на тему «Система охорони здоров’я України в процесі війни, перемоги, реформування та відновлення: виклики та плани».

Міністр детально зупинився на масштабах втрат, яких зазнала медична система, та основних викликах:

  • 20 % людей не звертається по медичну допомогу через повномасштабну війну та вимушену міграцію;
  • 1345 об’єктів медичних закладів пошкоджено;
  • 176 об’єктів медичних закладів повністю зруйновані та відновленню не підлягають;
  • 106 цивільних медичних працівників загинуло, 33 з них — на робочому місці;
  • здійснено близько 2663 медичні евакуації військових та цивільних до 28 країн світу;
  • щотижня відбувається приблизно 3500 медичних евакуацій всередині країни. 

«Наразі головне завдання сфери охорони здоров’я — слугувати надійним тилом для захисників та забезпечувати універсальний доступ до медичних послуг для всіх громадян. Пріоритетом для нас є стратегічний рух в напрямі реформування та євроінтеграції, стратегічне лідерство Міністерства у формуванні політик і управлінні медичною системою. Абсолютно всі рішення базуються на трьох ключових індикаторах: якість, доступність та безоплатність медичної допомоги», — підкреслив Міністр.

Крім цього, йшлося про посилення готовності реагування на нові можливі виклики: 

  • посилення координації в рамках цивільного захисту;
  • посилення спроможності в реагуванні на CBRN-загрози (радіаційні, хімічні та біологічні);
  • перегляд підходів до формування та управління резервами.

https://www.kmu.gov.ua

Коментарі до матеріалу