Мінфін: підсумки 2022 року
Підсумки 2022 року:
- Попри воєнний стан в умовах повномасштабної агресії рф фінансуються всі пріоритетні видатки, вчасно та у повному обсязі: пенсії та соціальні виплати, зарплати медиків і вчителів, видатки на безпеку й оборону, охорону здоров’я, освіту тощо.
- У рекордно короткі строки прийнято бюджет на 2023 рік (доходи державного бюджету – 1 трлн 329,3 млрд грн, видатки державного бюджету – 2 трлн 640,2 млрд грн), який передбачає спрямування на сектор безпеки і оборони близько 50 % загального обсягу видатків.
- Забезпечено стабільну роботу податкових та митних органів, казначейської служби.
- Створено умови для адаптації бізнесу до реалій сьогодення. Порівняно з першими місяцями війни середньомісячні надходження податку на додану вартість (внутрішній ПДВ) зросли на 40 %.
- Від початку повномасштабного вторгнення рф загальний обсяг отриманих коштів від міжнародних партнерів становив 31,2 млрд дол. США, з яких 45 % – грантові кошти.
- 1 березня Мінфін розпочав випуск військових облігацій, за рахунок яких для підтримки бюджету вже залучено більше 200 млрд гривень.
- Мінфін успішно провів переговори з іноземними інвесторами про відстрочку на 2 роки платежів за всіма випущеними та гарантованими державою єврооблігаціями на загальну суму близько 21,1 млрд дол. США.
- Міністерство фінансів підписало Меморандум про взаєморозуміння щодо призупинення виплат за державним та гарантованим державою боргом з групою офіційних кредиторів України з країн G7 та Паризького клубу до кінця 2023 року з можливістю продовження призупинення на додатковий рік.
- У жовтні 2022 року запрацював «Митний безвіз»: приєднання України до двох конвенцій (Конвенції про процедуру спільного транзиту та Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами), а також розпочато міжнародне застосування NCTS. Як наслідок, Україна стала 36 країною Конвенцій та виконала 81 % євроінтеграційних вимог у митній сфері.
- Спрощено процедури декларування гуманітарної допомоги, що дозволило пришвидшити рух гуманітарних вантажів; зменшити чергу на кордоні та максимально спростити митне оформлення для волонтерів.
- Розширено і спрощено умови отримання кредитів для бізнесу за Державною програмою «Доступні кредити 5-7-9 %». З початку воєнного стану укладено 17 359 кредитних договорів на загальну суму 72,24 млрд гривень.
- У рамках підтримки мікро-, малого та середнього бізнесу активно використовується механізм державних гарантій на портфельній основі. З початку воєнного стану укладено 12 421 кредитний договір на загальну суму 47,04 млрд гривень.
Пріоритети на 2023 рік:
- Продовження співпраці з міжнародними партнерами щодо залучення додаткових коштів для фінансування бюджету у 2023 році в обсязі 38 млрд дол. США, зокрема від США – 10 млрд дол. США, ЄС – 18 млрд євро (макрофін) та інших.
- Навесні очікується запуск повноцінної програми співпраці з МВФ (Upper-Credit Tranche), що передбачає залучення фінансування для потреб бюджету.
- Забезпечення фінансування всіх пріоритетних видатків вчасно та в повному обсязі.
- Створення умов для стабільної роботи податкових та митних органів, казначейської служби.
https://www.kmu.gov.ua
Коментарі до матеріалу