Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Яким випробуванням, в продовж експлуатації, підлягає пневматичний інструмент?

26.03.2024 11 0 0

Головний державний інспектор відділу нагляду з питань безпеки праці північного напрямку управління інспекційної діяльності у Донецькій області Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці відповів на запитання від фізичної особи підприємця: «Яким випробуванням, в продовж експлуатації, підлягає пневматичний інструмент?».

Вимоги охорони праці під час виконання робіт із застосуванням пневматичного інструменту зазначені в главі ІІІ НПАОП 0.00-1.71-13 «Правила охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями», які затверджені Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 19.12.2013 № 966. (Далі Правила)

Так відповідно до пункту 1.39 глави ІІІ Правил: пневматичний інструмент незалежно від умов його роботи та справності необхідно періодично, але не рідше 1 разу на 6 місяців, розбирати, промивати, змащувати, роторні лопатки – заправляти, а виявлені під час огляду пошкодження або спрацьовані частини – замінювати новими. Після складання інструменту необхідно проводити регулювання частоти обертання шпинделя на відповідність паспортним даним, а також протягом 5 хв. перевіряти його роботу на холостому ходу.

Пункт 1.40 глави ІІІ Правил визначає: Під час проведення випробувань після ремонту пневматичного інструменту рівень звукової потужності інструменту, що випробовується, не повинен перевищувати рівень завад стаціонарного шумового фону більше ніж на 6 дБ.

Крім того мінімальні вимоги щодо безпеки та захисту здоров’я під час використання виробничого обладнання працівниками у процесі трудової діяльності зазначені в НПАОП 0.00-7.14-17 «Вимоги безпеки та захисту здоров’я під час використання виробничого обладнання працівниками», які затверджені Наказом Міністерства соціальної політики України від 28.12.2017 № 2072 (Далі Вимоги)

Відповідно до п 6 Розділу ІІ Вимог: Роботодавець повинен вживати усіх необхідних заходів щодо утримання виробничого обладнання протягом строку його експлуатації згідно з вимогами пунктів 4 та 5 цього розділу шляхом належного технічного обслуговування виробничого обладнання відповідно до вимог технічних документів щодо його експлуатації, які роботодавець зобов’язаний надати працівникові разом з виробничим обладнанням.

В п. 7 Розділу ІІ Вимог зазначено: Роботодавець повинен вживати усіх необхідних заходів для забезпечення використання виробничого обладнання відповідно до вимог безпеки, зазначених у розділі ІV цих Вимог, нормативно-правових актів з охорони та гігієни праці та технічних документів щодо експлуатації конкретного виробничого обладнання, які виробник зобов’язаний надати разом з виробничим обладнанням.

https://smu.dsp.gov.ua

Коментарі до матеріалу