Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Як вилучити декларацію з відкритого доступу? НАЗК відповість на ваші запитання!

01.11.2023 52 0 0

Запрошуємо антикорупційних уповноважених, керівників органів та декларантів взяти участь в інформаційній сесії з питань вилучення декларацій з відкритого доступу, враховуючи актуальність теми та велику кількість звернень до НАЗК.

2 листопада о 16:00 ви почуєте відповіді на такі питання:

Чиї декларації підлягають вилученню з відкритої частини Реєстру?
Хто може бути ініціатором вилучення декларації?
Які вимоги до подання на вилучення декларації?
Які випадки залишення подання без розгляду?

Спікер: Юлія Кулікова, Керівник Управління проведення повних перевірок, модератор: Ірина Тимченко, керівник відділу професійного розвитку уповноважених підрозділів.

Реєстрація обовʼязкова за посиланням до 11:00 2 листопада 2023 року, тож не зволікайте! Посилання на трансляцію ви отримаєте після реєстрації. 

Нагадаємо, Закон України про відновлення декларування передбачає право певних категорій декларантів на вилучення з відкритого доступу всіх наявних у Реєстрі документів. Саме тому НАЗК розробило Порядок вилучення, який набув чинності 17 жовтня цього року. Це означає, що після відкриття Реєстру 10 грудня 2023 року суспільство не побачить декларації деяких категорій декларантів з міркувань безпеки.

Окремо звертаємо увагу на те, що не можуть бути вилучені з відкритого доступу декларації:

  • осіб, які проходять військову службу на посадах міністрів, заступників міністрів, керівників центральних та місцевих органів виконавчої влади, їх заступників, на інших посадах в апаратах міністерств, інших центральних та місцевих органів влади, органів системи правосуддя або які відряджені на такі посади,
  • осіб, які входять до складу ВЛК, ЛЛК або відряджені до них;
  • осіб, які проходять службу у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки або відряджені до них (крім рядового складу підрозділу охорони);
  • уповноважених осіб у розумінні Закону України “Про публічні закупівлі”;
  • осіб, що беруть участь у проведенні закупівель в оборонному секторі;
  • осіб, які здійснюють контроль за якістю товарів, робіт, послуг оборонного призначення.

При цьому, нагадуємо, що НАЗК не уповноважене перевіряти обґрунтованість підстав для направлення подання щодо закриття доступу до декларацій, а отже відповідальність за дотримання вказаних вимог закону покладена на керівників відповідних органів.

https://nazk.gov.ua

Коментарі до матеріалу