Олена Шуляк: Основною метою нової житлової політики є створення законодавчих передумов для появи в Україні соціального житла
Нині чинний Житловий кодекс розроблявся й був ухвалений ще в 1983 році, тому ми маємо дуже неефективне житлове законодавство. Наразі в країні мільйони громадян потребують вирішення житлового питання, тому реформування житлової політики сьогодні є одним із пріоритетів і для українського уряду, і для парламенту.
Про це розповіла народна депутатка, голова парламентського Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.
«Уряд 3 січня затвердив законопроєкт про основні засади житлової політики. Зараз цей документ перебуває на розгляді у Верховній Раді, де проходитиме процедури затвердження в комітетах, а потім розглядатиметься у сесійній залі. І дуже важливо розуміти, що цей проєкт закону є одним з індикаторів, маркером виконання українського плану Ukraine Facility, за яким Україна отримує 50 млрд євро від ЄС», - зазначила політикиня.
За її словами, ухвалення відповідного законодавства створить передумови для того, щоб в Україні з’явилося соціальне житло.
«Зараз у наших громад немає у власності чи на балансі відповідного житла, яке можна використовувати, щоб поселити туди або ВПО, або ті категорії населення, що цього потребують. Відповідно, створення законодавчих передумов для того, щоб в Україні з’явилося соціальне житло, є основною метою, що буде вирішувати нова житлова політика», - наголосила народна депутатка.
Вона додала, що від людей надходить єдина пропозиція: житло має бути максимально доступним для будь-якої категорії громадян.
Парламентарка нагадала, що станом на сьогодні майже 600 тис. українців стоять у квартирних чергах, на різних типах житлового обліку. Крім того, в Україні майже 5 млн офіційно зареєстрованих ВПО, із них понад 26% потребують соціального захисту – це ті люди, які не можуть купити самостійно житло чи взяти його в оренду. У нас понад 1 млн військовослужбовців, із них значна частина не забезпечена житлом. Водночас очікується, що після закінчення війни буде більш ніж 4 млн ветеранів та членів їхніх сімей, і вони також потребуватимуть розв’язання житлового питання.
https://www.rada.gov.ua
Коментарі до матеріалу