Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Як скласти податкову накладну при отриманні попередньої оплати?

25.01.2018 675 0 1

Медичний заклад, який є комунальною установою, утримується за кошти місцевого бюджету та надає послуги з оренди як комерційним організаціям, так і бюджетним установам. Медзаклад також є платником ПДВ. На яку суму йому треба скласти податкову накладну (далі – ПН), якщо на реєстраційний рахунок закладу надійшли кошти як передоплата (аванс) у розмірі 90 % місячної орендної плати. Які обов’язкові реквізити повинна містити ПН та в які строки її слід зареєструвати?

Відповідно до п. 201.7 Податкового кодексу (далі – ПК) ПН складають на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму попередньої оплати. Тобто у нашому випадку медзаклад складає ПН на всю суму передоплати, яка надійшла на його розрахунковий рахунок.

Згідно з п. 201.1 ПК в окремих рядках ПН зазначаються такі обов’язкові реквізити:

  • порядковий номер;
  • дата складання;
  • повна або скорочена назва, вказана у статутних документах юрособи – продавця товарів/послуг;
  • податковий номер платника податку (продавця та покупця);
  • повна або скорочена назва, наведена у статутних документах юрособи – покупця (утримувача) товарів/послуг;
  • опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг;
  • ціна постачання без урахування податку;
  • ставка та сума податку в цифровому значенні;
  • загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку;
  • код товару згідно з УКТЗЕД, для послуг – код послуги згідно з Національним класифікатором ДК 016:2010 «Державний класифікатор продукції та послуг», затвердженим наказом Держспоживстандарту від 11.10.10 р. № 457 (далі – ДК 016:2010). Платники податків (крім випадків постачання підакцизних товарів та товарів, увезених на митну територію України) мають право зазначати код товару згідно з УКТЗЕД або код послуги згідно з ДК 016:2010 не повністю, але не менше перших чотирьох цифр.

Нагадаємо, форму та Порядок заповнення податкової накладної затверджено наказом Мінфіну від 31.12.15 р. № 1307.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали