Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Електронні довірчі послуги: що треба знати

22.11.2018 3158 0 2

Використання паперових документів відходить у минуле. На сьогодні потреба в електронній ідентифікації та вмінні її використовувати є настільки нагальною, як і володіння комп’ютерною технікою. Як має здійснюватися електронна ідентифікація, визначено Законом від 05.10.17 р. № 2155-VІІІ «Про електронні довірчі послуги» (далі – Закон № 2155), що набув чинності з 07.11.18 р. Тож розглянемо запроваджені ним нововведення.

Новації у сфері надання електронних послуг

Тож Законом від 22.05.03 р. № 852-ІV «Про електронний цифровий підпис» (далі – Закон № 852) визначено правовий статус електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП) та врегульовано відносини, що виникають під час його використання. Водночас запровадження ЕЦП не завжди позиціонувалось із захистом даних, що містяться на електронних носіях. Для поліпшення ситуації й був прийнятий Закон № 2155.

Відповідно до Закону № 2155 запроваджується електронна ідентифікація та електронні довірчі послуги.

Згідно з визначеннями, наданими у ст. 1 цього Закону:

  • електронна послуга – це будь-яка послуга, що надається через інформаційно-телекомунікаційну систему;
  • електронна довірча послуга (далі – ЕДП) – це послуга, що надається для забезпечення електронної взаємодії двох або більше суб’єктів, які довіряють надавачу електронних довірчих послуг щодо надання такої послуги.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали