Перевірки держзакупівель: хто? коли? як?
Майже півроку закупівельна спільнота чекає запровадження нового виду державного фінансового контролю – моніторингу публічних закупівель. Але до сьогодні механізм його проведення ще не врегульовано. Як же зараз перевіряють закупівлі? Саме про це ми й розповімо в консультації.
Публічні закупівлі контролюють протягом усього закупівельного процесу: від планування до повного виконання договору. І залежно від питань, які підлягають контролю, законодавством передбачено відповідні повноваження для різних державних органів.
Здійсненню контролю публічних закупівель присвячено ст. 7 Закону від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922).
Як передбачено ч. 3 ст. 7 Закону № 922, контроль у сфері публічних закупівель у межах своїх повноважень, визначених Конституцією та законами України, здійснюють Рахункова палата, Антимонопольний комітет України, Державна аудиторська служба України (далі – ДАСУ), яка є центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері держфінконтролю.
Зверніть увагу: кожен із цих органів зобов’язаний перевіряти закупівлі виключно в той спосіб та в тих межах, які передбачені законодавством. При цьому найбільший обсяг повноважень із контролю закупівель наразі має ДАСУ.
Правові та організаційні засади держфінконтролю визначає Закон від 26.01.93 р. № 2939-XII «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» (далі – Закон № 2939).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року