Завідування кабінетами та іншими приміщеннями: як установити доплату
У консультації «Оплата праці педпрацівників за тарифікацією та окладами» ми торкалися питання визначення розміру основних складових зарплати педагогічних працівників, які встановлюються під час тарифікації. А зараз розглянемо особливості визначення розміру доплат педпрацівникам за завідуваннями навчальними кабінетами та іншими приміщеннями, які вирористовуються в навчальному процесі.
Доплата за завідування навчальними кабінетами в розмірі 10–13 % посадового окладу (ставки заробітної плати), порядок установлення якої визначено в п. 41 Інструкції, затвердженій наказом Міносвіти від 15.04.93 р. № 102 (далі – Інструкція № 102), може бути призначена як учителям, так і іншим працівникам загальноосвітніх закладів. Будь-яких обмежень з цього питання для керівних працівників не встановлено. Цьому є підтвердження в листі МОНмолодьспорту від 08.09.11 р. № 1/12-4832.
Конкретний розмір цієї доплати встановлюється керівником навчального закладу за погодженням із профспілковим комітетом, а керівникові – за рішенням МОН – для освітніх установ, що фінансуються з держбюджету, та за рішенням відповідних вищих органів управління – для освітніх установ, що фінансуються з місцевих бюджетів (абзац другий пп. 5 п. 4 наказу МОН від 26.09.05 р. № 557, лист МОН від 25.09.13 р. № 1/9-667).
Щодо бази нарахування доплати зазначимо таке. За наведеними вище нормами це посадовий оклад (ставка зарплати). Чи означає це, що доплата може встановлюватися або до ставки, або до окладу, а не до однієї та другої з цих складових зарплати одночасно? Скоріш за все, так. Але це лише наше припущення.
Норми щодо встановлення надбаки учителям зрозумілі: це лише ставка зарплати, визначена у графі 8 тарифікаційного списку (далі – ТС). А от що стосується інших педагогічних працівників, наприклад директора, що займається викладанням, то йому у графі 8 ТС установлено ставку з підвищенням, а у штатному розписі – посадовий оклад. Вважаємо, що в такому разі доплату за завідування кабінетом слід нараховувати на «вчительську» ставку, зазначену в ТС. Проте, знову ж таки, це лише наша думка.
І якщо буде використаний інший підхід, наприклад доплату буде нараховано і до ставки, і до окладу з тих підстав, що робота із завідування кабінетом спричиняє виконання в більш стислий час як роботи на посаді директора, так і роботи з викладання, та з урахуванням відсутності конкретизації щодо бази нарахування в нормативному документі, це не буде порушенням. Тому в такому разі головне – забезпечення фінансовими ресурсами на оплату праці навчального закладу.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року