Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Завідування кабінетами та іншими приміщеннями: як установити доплату

04.10.2017 1405 0 1

У консультації «Оплата праці педпрацівників за тарифікацією та окладами» ми торкалися питання визначення розміру основних складових зарплати педагогічних працівників, які встановлюються під час тарифікації. А зараз розглянемо особливості визначення розміру доплат педпрацівникам за завідуваннями навчальними кабінетами та іншими приміщеннями, які вирористовуються в навчальному процесі.

Доплата за завідування навчальними кабінетами в розмірі 10–13 % посадового окладу (ставки заробітної плати), порядок установлення якої визначено в п. 41 Інструкції, затвердженій наказом Міносвіти від 15.04.93 р. № 102 (далі – Інструкція № 102), може бути призначена як учителям, так і іншим працівникам загальноосвітніх закладів. Будь-яких обмежень з цього питання для керівних працівників не встановлено. Цьому є підтвердження в листі МОНмолодьспорту від 08.09.11 р. № 1/12-4832.

Конкретний розмір цієї доплати встановлюється керівником навчального закладу за погодженням із профспілковим комітетом, а керівникові – за рішенням МОН – для освітніх установ, що фінансуються з держбюджету, та за рішенням відповідних вищих органів управління – для освітніх установ, що фінансуються з місцевих бюджетів (абзац другий пп. 5 п. 4 наказу МОН від 26.09.05 р. № 557, лист МОН від 25.09.13 р. № 1/9-667).

Щодо бази нарахування доплати зазначимо таке. За наведеними вище нормами це посадовий оклад (ставка зарплати). Чи означає це, що доплата може встановлюватися або до ставки, або до окладу, а не до однієї та другої з цих складових зарплати одночасно? Скоріш за все, так. Але це лише наше припущення.

Норми щодо встановлення надбаки учителям зрозумілі: це лише ставка зарплати, визначена у графі 8 тарифікаційного списку (далі – ТС). А от що стосується інших педагогічних працівників, наприклад директора, що займається викладанням, то йому у графі 8 ТС установлено ставку з підвищенням, а у штатному розписі – посадовий оклад. Вважаємо, що в такому разі доплату за завідування кабінетом слід нараховувати на «вчительську» ставку, зазначену в ТС. Проте, знову ж таки, це лише наша думка.

І якщо буде використаний інший підхід, наприклад доплату буде нараховано і до ставки, і до окладу з тих підстав, що робота із завідування кабінетом спричиняє виконання в більш стислий час як роботи на посаді директора, так і роботи з викладання, та з урахуванням відсутності конкретизації щодо бази нарахування в нормативному документі, це не буде порушенням. Тому в такому разі головне – забезпечення фінансовими ресурсами на оплату праці навчального закладу.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали