Запитання – відповідь: атестація педпрацівників закладів культури
У вересні минулого року набув чинності Закон від 05.09.17 р. № 2145-VІІІ «Про освіту» (далі – Закон № 2145), яким запроваджуються реформаторські новації в закладах та установах, що надають освітні послуги. Ця консультація допоможе розібратись у нюансах проведення атестації педпрацівників, які входять до штатів закладів культури.
Якими нормативно-правовими актами регулюються питання атестації педагогічних працівників закладів (установ) освіти сфери культури?
Раніше до всіх педпрацівників, незалежно від відомчої належності закладу, застосовувалось Типове положення про атестацію педагогічних працівників, затверджене наказом МОН від 06.10.10 р. № 930.
На сьогодні відправним пунктом щодо необхідності здійснення атестації педпрацівників є ст. 50 Закону № 2145. Із ч. 6 цієї статті випливає, що положення про атестацію педпрацівників, які забезпечують здобуття фахових компетентностей спеціалізованої освіти, має бути затверджене центральним органом виконавчої влади, що опікується відповідною сферою діяльності. Аналогічну норму зафіксовано також у ст. 25 Закону від 22.06.2000 р. № 1841-ІІІ «Про позашкільну освіту», оновленій згідно із Законом № 2145.
Тож наказом Мінкультури від 12.07.18 р. № 628 затверджено Положення про атестацію педагогічних працівників закладів (установ) освіти сфери культури (далі – Наказ № 628, Положення № 628). Цей документ слугуватиме підґрунтям для розробки та ухвалення закладами культури локального положення щодо атестації педпрацівників.
Положення № 628 застосовується починаючи з 01.09.18 р., крім деяких його норм, про які поговоримо далі.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року