Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Підвищено оклад, але скасовано надбавку: як обчислити суму індексації?

14.03.2018 558 0 1

Працівниці закладу культури з 1 січня 2018 року підвищено посадовий оклад, але з цієї ж дати припинено виплату надбавки за складність та напруженість у роботі. Як правильно обчислити суму індексації зарплати в такому разі? Чи враховуватиметься зазначена надбавка в порівняльних розрахунках для визначення суми індексації після підвищення посадового окладу?

Відповідно до Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.03 р. № 1078, така індексація проводиться в разі, якщо величина індексу споживчих цін (далі – ІСЦ), обчисленого наростаючим підсумком, перевищить поріг індексації, установлений у розмірі 103 %.

Індексації підлягають грошові доходи в межах прожиткового мінімуму (далі – ПМ), установленого для працездатних осіб. Розміри ПМ на 2018 рік передбачено ст. 7 Закону від 07.12.17 р. № 2246-VIII «Про Державний бюджет України на 2018 рік». Зокрема, ПМ для працездатних осіб з 1 січня 2018 року становить 1 762 грн., з 1 липня – 1 841 грн., з 1 грудня – 1 921 грн.

У разі підвищення тарифних ставок (окладів) значення ІСЦ у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100 %.

Обчислення ІСЦ для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, що настає за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення.

Сума індексації в місяці підвищення тарифних ставок (окладів) не нараховується, якщо розмір підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали