Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Чи отримає вищу категорію дієтсестра дошкільного навчального закладу?

Що треба для присвоєння вищої кваліфікаційної категорії сестрі медичній із дієтичного харчування, яка працює в комунальному дошкільному навчальному закладі? За яким тарифним розрядом установлюється посадовий оклад такій медсестрі? Чи зберігатиметься за такою працівницею середня зарплати за основним місцем роботи та за сумісництвом під час підвищення кваліфікації?

Кваліфікаційними вимогами до посади «сестра медична з дієтичного харчування вищої кваліфікаційної категорії» є: неповна вища освіта (молодший спеціаліст) або базова вища освіта (бакалавр) за напрямом підготовки «медицина», спеціальністю «сестринська справа», «лікувальна справа» або «акушерська справа»; спеціалізація за фахом «дієтотерапія»; підвищення кваліфікації (курси удосконалення тощо); наявність посвідчення про присвоєння (підтвердження) вищої кваліфікаційної категорії із цієї спеціальності; стаж роботи за фахом – понад 10 років (Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 78 «Охорона здоров’я», затверджений наказом МОЗ від 29.03.02 р. № 117).

Кваліфікація молодших спеціалістів із медичною освітою визначається атестаційною комісією за трьома кваліфікаційними категоріями: друга, перша, вища.

Вища кваліфікаційна категорія присвоюється молодшим спеціалістам із медичною освітою зі стажем роботи з даної спеціальності не менше 10 років, які вирізняються високим професіоналізмом, володіють відмінною теоретичною і практичною підготовкою, мають знання із суміжних дисциплін, досконало володіють сучасною оргтехнікою, комп’ютером, активно використовують і впроваджують нові передові методи діагностики та лікування, пройшли відповідні курси підвищення кваліфікації, сумлінно виконують свої обов’язки і є наставниками молодих спеціалістів, пропагандистами здорового способу життя (наказ МОЗ від 23.11.07 р. № 742 «Про атестацію молодших спеціалістів з медичною освітою», далі – Наказ № 742).

Атестація проводиться за спеціальностями, передбаченими Номенклатурою спеціальностей молодших спеціалістів з медичною освітою (додаток 1 до Наказу № 742), зокрема за спеціальністю «сестринська справа», з урахуванням вимог кваліфікаційних характеристик молодших спеціалістів з медичною освітою.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали