Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Оплата праці тренерів спортшкіл

25.04.2018 6013 0 1

Залучення до суддівства змагань, які проводяться дитячо-юнацькою спортивною школою (далі - ДЮСШ), тренерів-викладачів оплачується відповідно до наказу Мінмолодьспорту від 23.09.05 р № 2097«Про впорядкування умов оплати праці працівників бюджетних установ, закладів та організацій галузі фізичної культури і спорту» (далі - Наказ № 2097). Зокрема, тарифні розряди за посадами тренерів-викладачів ДЮСШ визначаються згідно з додатком 6 до Наказу № 2097.

Особливістю є те, що розміри тарифів залежать від рівня акредитації вузу, в якому навчався даний фахівець. Так, якщо він закінчив вуз III рівня акредитації, то йому може встановлюватися 10-й або 11-й тарифний розряд (далі - т. Р.), А якщо III-IV рівня - 11-й т. Р. Перелік закладів I, ІІ рівнів акредитації (коледжі, технікуми, училища фізкультури, відділення фізвиховання педучилищ), а також ІІІ і ІV рівнів акредитації (університети, інститути) містить додаток 19 до Наказу № 2097. Зауважимо, що примітка до Переліку передбачає можливість займати посади тренерів-викладачів зі спорту без наявності спеціальної освіти, якщо вони мають стаж тренерсько-викладацької роботи. Однак для цього їм потрібно пройти атестацію в комісії Мінмолодьспорту.

Крім того, оплата праці залежить від присвоєної категорії. Так, фахівця вищої категорії встановлюється 14-й т. р., I категорії - 13-й т. р., ІІ категорії - 12-й т. р. Зауважимо, що за таким правилом визначаються розряди починаючи з 01.09.17 р, тобто після внесення змін до Наказу № 2097 наказом Мінмолодьспорту від 31.08.17 р № 3659. Користуючись нагодою, звертаємо увагу, що відповідно до п. 15 Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу, затвердженого постановою КМУ від 05.11.08 р № 993, практика суддівства спортивних змагань відноситься до однієї з основних форм навчально-тренувальної роботи.

У свою чергу, вихованці беруть участь в спортивних змаганнях різного рівня, оскільки це є основною формою спортивної роботи. Змагання в ДЮСШ можуть бути внутришкільні, відкриті першості, матчеві зустрічі, турніри тощо. І проводяться вони з дотриманням затвердженого календарного плану.

Тому вищезгадані моменти повинні відображатися в тарифікаційному списку (форма його приведена в додатку 20 до Наказу № 2097), адже від коректного відображення даних по кожній посаді залежить розмір заробітку працівника ДЮСШ. Зокрема, в тарифікаційному списку наводиться повне найменування посади, тобто обов'язково вказується кваліфікаційна категорія тренера-викладача.

Важливо і відображення в графі 18 назви документа про освіту, дати його видачі. У Листі № 1134 йдеться про режим роботи фахівця протягом тижня - 24 год для безпосереднього виконання навчально-тренувальної роботи. У разі залучення фахівця в вільний від роботи день або у вихідний день до суддівства в ДЮСШ умови оплати праці, як рекомендовано в даному листі, повинна визначати ДЮСШ як організатор змагань.

Таким чином, заробіток тренеру-викладачу повинен виплачуватися виходячи з його тижневого навантаження, зафіксованого в тарифікаційному списку, і, як сказано в листі, що коментується, його виплата не залежить від того, скільки у відповідному місяці року тижнів і робочих днів.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Баланс-Бюджет»

Аргументовані рекомендації, надійні рішення з питань планування, обліку, податків і контролю

4500 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали