Оподаткування зарплати у прикладах та роз’ясненнях
Найважливішими для бухгалтера установи є питання, пов’язані з нарахуванням та виплатою зарплати найманим працівникам, зокрема з її оподаткуванням. Перш ніж розглядати приклади із практики, нагадаємо основні законодавчі вимоги, які стосуються цих нарахувань.
Згідно зі ст. 67 Конституції України кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, установлених законом.
Відносини, які виникають у сфері справляння податків і зборів, регламентуються Податковим кодексом (далі – ПК).
Будь-які питання щодо оподаткування регулюються ПК і не можуть установлюватися або змінюватися іншими законами України, крім законів, що містять виключно положення щодо внесення змін до ПК та/або положення, які встановлюють відповідальність за порушення норм податкового законодавства (п. 7.3 ПК).
Тобто, якщо поняття, терміни, правила та положення інших актів суперечать поняттям, термінам, правилам та положенням ПК, для регулювання відносин оподаткування застосовуються поняття, терміни, правила та положення ПК (п. 5.2 ПК).
Податком є обов’язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до ПК (п. 6.1 ПК).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року