Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Матзабезпечення у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю: види, підстави, оформлення

26.09.2018 1093 0 2

Соціальне страхування з тимчасової втрати працездатності: види матеріального забезпечення застрахованих осіб, підстави й умови його надання та порядок оформлення.

Гарантії працюючих громадян щодо їх соціального захисту, зокрема, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, вагітністю та пологами захищає Закон від 23.09.99 р. № 1105-XIV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 1105).

Такому страхуванню підлягають особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту), цивільно-правового договору, на інших підставах, передбачених законом, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності та господарювання, у тому числі в іноземних дипломатичних та консульських установах, інших представництвах нерезидентів або у фізичних осіб, а також обрані на виборні посади в органах державної влади, органах місцевого самоврядування та в інших органах, фізичні особи – підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності на інших підставах (ч. 1 ст. 18 Закону № 1105).

Право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за цим страхуванням мають застраховані особи (далі – ЗО) – громадяни України, іноземці, особи без громадянства та члени їхніх сімей, які проживають в Україні, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою.

Це право виникає з настанням страхового випадку в період роботи (включаючи час випробування та день звільнення), зайняття підприємницькою та іншою діяльністю, якщо інше не передбачено законом (ч. 1 ст. 19 Закону № 1105).

За страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності надаються такі види матеріального забезпечення та соціальних послуг:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали