Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Пільги для студентів із числа дітей-сиріт

05.10.2018 6351 0 1

У цій консультації розглянемо, які переваги в навчанні надаються особам із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, за яких умов держава навчає їх безоплатно, на які виплати згідно із законодавством вони можуть розраховувати та чи зберігаються за ними преференції після припинення навчання зі своєї ініціативи та вступу до закладу освіти на контракт.

Студент із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, припинив навчання за кошти бюджету і тепер навчається в університеті за контрактом. Чи має право він на компенсацію витрат державою?

Законом від 01.07.14 р. № 1556-VІІ «Про вищу освіту» (далі – Закон № 1556) передбачено, що безоплатно здобувати вищу освіту в державних і комунальних закладах вищої освіти (далі – ЗВО) громадяни мають право на конкурсній основі відповідно до стандартів вищої освіти. Умовою є те, що здобуття за кошти державного або місцевого бюджету певного ступеня вищої освіти відбувається вперше.

Громадяни, які не завершили навчання за кошти державного або місцевого бюджету за певним ступенем освіти, мають право повторно безоплатно здобувати вищу освіту в державних і комунальних ЗВО за тим самим ступенем освіти, за умови відшкодування до державного або місцевого бюджету коштів, витрачених на оплату послуг з підготовки фахівців, у порядку, установленому Кабміном (абзац четвертий ч. 1 ст. 4 Закону № 1556).

Однак із цих правил є винятки, а саме:

  • якщо за станом здоров’я особа втратила можливість виконувати службові чи посадові обов’язки за отриманою раніше кваліфікацією, що підтверджується висновками МСЕК, то вона має право безоплатно здобути вищу освіту за другою спеціальністю (абзац дев’ятий ч. 1 ст. 4 Закону № 1556);
  • якщо навчання здійснюється за направленням, виданим державним (регіональним) замовником відповідно до законодавства.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали