Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Контракт з держслужбовцем: готуємося до укладення

27.11.2019 2440 0 0

Оплата праці за професіями та галузями: запитання-відповіді (частина дванадцята)

Зовсім скоро набуде чинності законодавча норма, що передбачає укладення контракту з держслужбовцями. Розглянемо алгоритм дій керівників держслужби та служб управління персоналом держорганів щодо документального оформлення такого контракту.

Знаємо, що законодавство передбачає укладення контрактів із працівниками різних галузей, зокрема:

  • із керівниками закладів освіти;
  • працівниками дипломатичної служби;
  • керівниками та творчими працівниками театрів;
  • деякими категоріями осіб, що приймаються до органів місцевого самоврядування на час відсутності посадовців цих органів;
  • деякими категоріями поліціянтів тощо.

Як укладати контракти з керівниками комунальних некомерційних підприємств та закладів охорони здоров’я, ми вже розглядали (див. «Укладання контрактів із керівниками медзакладів та підприємств»). Нагадаємо, що за загальними нормами трудового законодавства така форма трудового договору, як контракт, обов’язково має укладатись у письмовій формі. Виходячи з положень ст. 24 КЗпП, працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору (включаючи контракт), оформленого наказом чи розпорядженням роботодавця, а з громадянином, якому за медичним висновком запропонована робота протипоказана за станом здоров’я, укладати такий договір заборонено.

Увага! Згідно із ст. 21 КЗпП контракт є особливою формою трудового договору, в якому строк його дії, права, обов’язки і відповідальність сторін (включаючи матеріальну), умови матеріального забезпечення й організації праці працівника, умови розірвання договору, у тому числі дострокового, можуть установлюватись угодою сторін. Сфера застосування контракту визначається законодавством.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали