Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Як установити тарифний розряд сімейному лікарю?

На посадах завідувача сільської амбулаторії – лікаря загальної практики – сімейної медицини та лікаря загальної практики – сімейного лікаря вже понад 4 роки працюють лікарі першої категорії за спеціалізацією «терапія». Термін збереження за ними кваліфікаційної категорії закінчився 29.06.16 р. Лікарі працюють у сільській місцевості та приймають і дітей, і дорослих. Які тарифні розряди необхідно встановити таким працівникам після закінчення трирічного строку збереження кваліфікаційної категорії за спеціальністю «терапія»?

Насамперед зауважимо, що відповідно до наказу МОЗ від 11.05.16 р. № 427 «Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 23.02.2000 р. № 33 «Про штатні нормативи та типові штати закладів охорони здоров’я» (далі – Наказ № 33) утратив чинність наказ МОЗ від 21.08.14 р. № 585 «Про затвердження Примірних штатних нормативів центру первинної медичної (медико-санітарної) допомоги та його структурних підрозділів».

Натомість до Наказу № 33 додано додаток 53 – Примірні штатні нормативи центрів первинної медичної (медико-санітарної) допомоги та їх структурних підрозділів.

Умови оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення затверджено спільним наказом Мінпраці та соцполітики і МОЗ від 05.10.05 р. № 308/519 (далі – Умови № 308/519).

Відповідно до п. 1.4 Умов № 308/519 розміри посадових окладів (тарифних ставок) визначаються за тарифними розрядами Єдиної тарифної сітки, які встановлюються професіоналам, фахівцям залежно від наявної кваліфікаційної категорії, робітникам – кваліфікаційного розряду в межах діапазону, визначеного для цих посад (професій) Довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників, і відображаються в тарифікаційному списку.

Лікарям загальної практики – сімейним лікарям посадовий оклад визначається за 11–14-м тарифним розрядом залежно від кваліфікаційної категорії (пп. 2.2.5 Умов № 308/519). Лікарям, призначеним на посади лікарів загальної практики – сімейних лікарів, у тому числі на посади керівників підрозділів сімейної медицини та головних лікарів сімейних амбулаторій, зберігається протягом трьох років кваліфікаційна категорія за спеціальностями: «терапія», «підліткова терапія», «педіатрія», «медицина невідкладних станів» та «суднова медицина» (примітка «**» до пп. 2.2.5 Умов № 308/519).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали