Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як визначитися з очікуваною сумою індексації, якщо підвищиться мінімальна зарплата?

30.09.2015 433 0 0

Законопроектом, поданим урядом до парламенту, з 01.09.15 р. планується підвищити рівень мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму до 1 378 грн. Водночас, як повідомили у Федерації профспілок України, імовірно, буде збільшено посадовий оклад працівника 1-го тарифного розряду з 852 грн. до 1 012 грн., зважаючи на умову збереження грошового розриву між розмірами мінімальної зарплати та цього показника, який на сьогодні дорівнює 366 грн. Як визначити очікувану суму коштів, що має бути направлена на виплату індексації до кінця року?

При визначенні розрахункового обсягу коштів на виплату індексації доходів працівників до кінця року слід ураховувати чинні на сьогодні норми законодавства, які визначають порядок дій роботодавця в такій ситуації. Ідеться про норми п. 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.03 р. № 1078 (далі – Порядок № 1078 Про затвердження Порядку проведення індексації грошових доходів населення).

В абзаці третьому цього пункту передбачено таке: у разі якщо грошовий дохід з урахуванням суми підвищення менший від суми грошового доходу з урахуванням індексації до його підвищення, у базовому місяці сума загального доходу визначається з таким розрахунком, щоб сума грошового доходу з урахуванням індексації не перевищувала загального доходу до його підвищення.

Щоб з’ясувати, як саме працює така норма, у цьому ж абзаці пропонується скористатися прикладом проведення індексації в разі підвищення грошових доходів, наведеним у додатку 4 до Порядку № 1078 Про затвердження Порядку проведення індексації грошових доходів населення   .

З цього прикладу зрозуміло, що при підвищенні зарплати (у нашій ситуації йдеться про підвищення окладів працівників, що мають 1–25-й тарифний розряд за ЄТС), слід порівняти суму індексації до підвищення зарплати із розміром такого підвищення.

Припустимо, що з 01.09.15 р. мінімальну зарплату та оклад працівника 1-го тарифного розряду буде збільшено до 1 378 грн. та 1 012 грн. відповідно. Додатна різниця між загальною сумою поточної та фіксованої суми індексації (якщо таку було встановлено) для того чи іншого працівника, яку б він отримав до підвищення, та сумою підвищення зарплати, що включає підвищення окладу та інших постійних складових зарплати, становитиме новий розмір фіксованої суми індексації.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали