Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як індексуються доходи робітників з обслуговування державних та місцевих органів управління?

27.10.2016 222 0 1

Порядок формування окладів робітників, передбачений Наказом № 77, відрізняється від механізму встановлення окладів у таких галузях бюджетної сфери, як освіта, охорона здоров’я тощо. Чи є у зв’язку із цим якісь особливості індексації доходів такої категорії працівників?

Дійсно, для робітників, які обслуговують органи виконавчої влади, місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, органів прокуратури, судів та інших органів (далі – робітники з обслуговування), оплата праці яких здійснюється за нормами Наказу № 77, установлюється місячний оклад, а не тарифні розряди (далі – т. р.), як в окремих галузях бюджетної сфери за аналогічними професіями. Тому немає необхідності застосовувати тарифні коефіцієнти, включені до Єдиної тарифної сітки (далі – ЄТС).

Однак розмір окладів робітників з обслуговування, як і оклади працівників, яким платять за ЄТС, залежить від базового окладу працівника 1-го т. р. (далі – базовий оклад). Так, із норми п. 1 Наказу № 77 випливає, що розміри їх окладів, зазначені в додатках до цього наказу, змінюються в установленому порядку пропорційно до підвищення базового окладу. Якщо посадові оклади, розраховані таким чином, виявляться меншими за мінімальну заробітну плату (далі – МЗП), то оклади в штатному розписі установлюються на рівні МЗП.

Як особливості формування окладів вплинули або вплинуть на проведення індексації?

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали