Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Як індексувати зарплату працівника за двома посадами з різними тарифними розрядами?

01.02.2018 670 0 1

Жінка працює в одній бюджетній установі за основним місцем роботи (1-й тарифний розряд)на 0,5 ставки і за сумісництвом (3-й тарифний розряд) на 0,5 ставки. У грудні 2017 року сума нарахованої їй індексації зарплати становила 179,72 грн. Як обчислити такій працівниці індексацію за січень з урахуванням підвищення тарифних ставок (окладів) із 1 січня 2018 року?

Згідно з п. 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.03 р. № 1078 (далі – Порядок № 1078), індексація у місяці підвищення тарифних ставок (окладів) не нараховується, якщо розмір підвищення доходу перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу.

Якщо розмір підвищення доходу не перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу, то сума індексації у цьому місяці визначається як різниця між сумою індексації і розміром підвищення доходу.

У разі підвищення тарифної ставки (окладу) у місяці підвищення враховуються всі складові зарплати, які не мають разового характеру.

Суміснику видається на його вимогу довідка з основного місця роботи про розмір доходу, що підлягає індексації, та проіндексованого доходу. На підставі цієї довідки індексуються доходи від роботи за сумісництвом у межах суми, що не перевищує прожиткового мінімуму, установленого для працездатних осіб, з урахуванням зарплати, отриманої за основним місцем роботи (п. 7 Порядку № 1078).

Якщо особа працює неповний робочий час, сума індексації визначається з розрахунку повного робочого часу, а виплачується пропорційно до відпрацьованого часу (п. 4 Порядку № 1078).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали