Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Обчислюємо середню зарплату для нарахування лікарняних

07.11.2018 7798 0 3

З’ясовуємо, як обчислити дні тимчасової непрацездатності працівника і суму страхової виплати від ФСС, у тому числі допомоги по вагітності та пологах. У консультації не розглядаються особливості обчислення середньої зарплати для нарахування виплат зі страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, що спричинили втрату працездатності.

Порядок обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням затверджено постановою КМУ від 26.09.01 р. № 1266 (далі – Порядок № 1266).

Сума страхових виплат застрахованій особі (далі – ЗО) та оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за кошти роботодавця обчислюється шляхом множення суми денної виплати на кількість календарних днів, що підлягають оплаті (п. 2 Порядку № 1266).

Середньоденна зарплата (дохід, грошове забезпечення) обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період зарплати (доходу, грошового забезпечення), на яку нараховано ЄСВ та страхові внески на відповідні види соцстрахування, на календарні дні зайнятості за мінусом календарних днів, невідпрацьованих із поважних причин.

Відповідно до п. 3 Порядку № 1266 до поважних причин належать:

  • тимчасова непрацездатність;
  • відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами;
  • відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного та шестирічного віку за медичним висновком;
  • відпустка без збереження зарплати.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали