Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Іспит кандидатів на посаду в органі місцевого самоврядування

28.03.2017 2379 0 1

У консультації «Конкурс на посаду в органі місцевого самоврядування» ми розглянули законодавчі підстави для проведення конкурсу особою, яка бажає служити в органі місцевого самоврядування (далі – ОМС). Зараз детальніше зупинимось на процедурі іспиту, яка застосовується до цих осіб.

Третім етапом конкурсу з відбору кандидатів на посаду в ОМС є іспит.

Тож перед тим як посадовця ОМС зарахують до штату відповідної ради чи її виконавчого органу, він має пройти випробування шляхом складання іспиту. Радимо в положенні про конкурс відповідної ради, що ухвалюється рішенням голови ради, у якій він проводитиметься, в окремому розділі деталізувати процедуру складання іспиту.

Щоб полегшити посадовцям цю процедуру, наказом Головдержслужби від 08.07.11 р. № 164 затверджено Загальний порядок проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців (далі – Загальний порядок № 164), положення якого базуються на нормах Порядку проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців, затвердженого постановою КМУ від 15.02.02 р. № 169 (далі – Порядок № 169).

Оскільки Порядком № 169 не встановлено терміну обов’язкового проведення конкурсу після публікації оголошення про його проведення, кадрова служба ОМС за погодженням із головою конкурсної комісії повинна визначити дату проведення іспиту та повідомити кандидатів про час і місце його проведення. Про це, зокрема, зазначено в листі Головдержслужби від 26.08.10 р. № 6941/12-10. Перенесення дати іспиту (або ж навіть його скасування) може мати місце лише за наявності на те вагомих причин – у будь-якому разі відповідне рішення ухвалюється головою ради.

Процедура іспиту досить специфічна, тому розглянемо порядок її проведення детально.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали