Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Лікарняні-2020: нюанси бухобліку

27.04.2020 1697 0 0

Умови та оплата праці в бюджетних установах (частина 5)

Як повідомляти Фонд соціального страхування (далі – ФСС) про суми допомоги, нарахованої за його кошти, та звітувати за цими виплатами, ми детально розглянули в «Електронний обмін документами із ФСС», «Лікарняні-2020: усе, що треба знати». Із цієї консультації ви дізнаєтеся, якими бухгалтерськими проведеннями відображається нарахування та виплата лікарняних.

Процедуру отримання матеріального забезпечення застрахованою особою можна поділити на декілька етапів. Нагадаємо їх:

Етап 1. Передання працівником листка непрацездатності, отриманого в закладі охорони здоров’я, уповноваженій особі в установі – кадровику, табельнику або бухгалтеру, для заповнення його зворотного боку (визначення страхового стажу застрахованої особи та кількості днів, за які буде надаватися матеріальне забезпечення).

Етап 2. Розгляд листка непрацездатності комісією (уповноваженим) із соціального страхування підприємства, установи, організації щодо надання матеріального забезпечення.

Етап 3. Розрахунок бухгалтерією страхувальника суми матеріального забезпечення та оформлення заяви-розрахунку для отримання фінансування від робочого органу ФСС.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали