Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Закупівля – за кількома лотами, а договір – один: як змінити ціну за одиницю товару?

21.03.2018 1022 0 1

Переможцем за всіма трьома лотами відкритих торгів став один учасник, і було укладено єдиний договір. Через деякий час після підписання договору переможець звернувся до замовника із пропозицією щодо збільшення ціни за одиницю товару в межах 10 % за першим та другим лотами. Замовник зменшив обсяги закупівлі за цими лотами, але за третім вийшло збільшення обсягів з 44 425 л до 55 000 л. Водночас загальна сума договору не змінилася і не перевищує суми закупівлі. Чи є порушенням збільшення обсягу закупівлі за третім лотом? Чи є якісь особливості внесення таких змін до договору?

Питання укладення договору за результатами процедури закупівлі врегульовано, зокрема, положеннями ст. 32 Закону від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922). Водночас основні вимоги до такого договору законодавець передбачив у ст. 36 Закону № 922. Тож розглянемо їх.

Договір про закупівлю укладається відповідно до норм Господарського кодексу та Цивільного кодексу (далі – ЦК) з урахуванням особливостей, визначених ч. 1 ст. 36 Закону № 922.

Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, установлених ч. 4 ст. 36 Закону № 922.

Одним із таких виняткових випадків є зміна ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 % у разі коливання ціни такого товару на ринку, за умови що ця зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі (п. 2 ч. 4 ст. 36 Закону № 922).

Нагадаємо, що наведена норма застосовується лише тоді, якщо предметом закупівлі є товар, і не може застосовуватися в інших випадках, зокрема для зміни ціни товарів у складі послуг чи робіт, оскільки в такому разі предметом закупівлі є послуга або робота.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали