Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Під час перевірки виявлено порушення у виборі предмета закупівлі

28.02.2018 1196 0 1

Замовником – бюджетною установою укладено прямий договір на роботи з ремонту та технічного обслуговування рентгенапарату. На таку закупівлю виділено за КЕКВ капітальні видатки 260 тис. грн. Під час перевірки аудитори вказують на порушення в замовника, а саме: неправильне визначення предмета закупівлі, як наслідок, ухиляння від проведення відкритих торгів. Чи дійсно замовник учинив неправильно?

У ст. 1 Закону від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922) визначено основні терміни та значення, у якому вони вживаються при здійсненні закупівель для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Так, предмет закупівлі – це товари, роботи чи послуги, що закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі, щодо яких учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції або пропозиції на переговорах (у разі застосування переговорної процедури закупівлі).

Послуги – це будь-який предмет закупівлі, крім товарів і робіт, зокрема транспортні послуги, освоєння технологій, наукові дослідження, науково-дослідні або дослідно-конструкторські розробки, медичне та побутове обслуговування, лізинг, найм (оренда), а також фінансові та консультаційні послуги, поточний ремонт (п. 17 ч. 1 ст. 1 Закону № 922).

Роботи – це проектування, будівництво нових, розширення, реконструкція, капітальний ремонт та реставрація існуючих об’єктів і споруд виробничого і невиробничого призначення, роботи з нормування в будівництві, геологорозвідувальні роботи, технічне переоснащення діючих підприємств та супровідні роботам послуги, у тому числі геодезичні роботи, буріння, сейсмічні дослідження, аероі супутникова фотозйомка та інші послуги, що включаються до кошторисної вартості робіт, якщо вартість таких послуг не перевищує вартості самих робіт (п. 22 ч. 1 ст. 1 Закону № 922).

Як бачимо у значенні Закону № 922 послуги та роботи це різні терміни. Крім того, Закон № 922 встановлює різні вартісні обмеження для цих термінів. Як передбачено абзацом першим ч. 1 ст. 2, цей Закон застосовується до замовників (бюджетників) за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тис. грн., а робіт – 1,5 млн грн.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали