Учасник змінив систему оподаткування: чи правомірно збільшувати суму договору
Із цієї статті ви дізнаєтеся: чи має право замовник унести зміни до договору про закупівлю на підставі п. 6 ч. 4 ст. 36 Закону від 25.12.15 р. № 922-VII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922), якщо на момент укладення договору учасник-переможець був на єдиному податку, а потім у період виконання договору перейшов зі спрощеної системи оподаткування на загальну.
Як можна застосувати на практиці: аналіз судового розгляду в цій справі убезпечить замовника від неправильних рішень та буде надійним аргументом для учасників, які наполягають на внесенні змін до договорів.
Правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади встановлено Законом № 922.
Зокрема, ч. 1 ст. 36 Закону № 922 передбачено, що договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного та Господарського кодексів (далі – ЦК, ГК) з урахуванням особливостей цього Закону.
Згідно зі ст. 626 ЦК договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов’язків. Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов’язковими відповідно до актів цивільного законодавства (ч. 1 ст. 628 ЦК).
Відповідно до приписів ст. 629 ЦК договір є обов’язковим для виконання сторонами. Зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року