Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Три види юридичної відповідальності закупівельника

20.02.2019 464 0 2

Відповідальність підприємства та посадових осіб

«Не думай! Подумав – не говори. Сказав – не пиши. Написав – не підписуй. Підписав – біжи». Такий влучний афоризм приписують популярному польському громадсько-політичному тижневику «Пшекруй» (польск. Przekrj – розріз). А й справді, іноді закупівельникам, може, й хочеться втекти від наявних проблем. Адже роботи багато, доплати немає, а відповідальність чималенька. Саме про можливі ризики відповідальності членів тендерного комітету/уповноважених осіб і поговоримо далі.

Насамперед варто наголосити, що за порушення вимог, установлених Законом від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922) та нормативно-правовими актами, розробленими відповідно до цього Закону, члени тендерного комітету/уповноважені особи комітету (далі – ТК/УО) несуть персональну відповідальність згідно із законами України.

Водночас не забуваймо, що саме ТК/УО є відповідальними за організацію та проведення процедур закупівлі згідно із Законом № 922. А голова ТК відповідає за всю діяльність комітету.

Зауважимо, що у сфері публічних закупівель прямо передбачено тільки адміністративну відповідальність. Однак зазначені особи можуть нести й дисциплінарну та кримінальну відповідальність за закупівельні порушення, якщо такі дії можна кваліфікувати як дисциплінарний проступок згідно з КЗпП або кримінально каране діяння, склад якого передбачено в Кримінальному кодексі (далі – КК).

Далі на прикладах трьох судових справ розглянемо, за що осіб притягнуто до таких різних видів відповідальності.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали