Три види юридичної відповідальності закупівельника
Відповідальність підприємства та посадових осіб
«Не думай! Подумав – не говори. Сказав – не пиши. Написав – не підписуй. Підписав – біжи». Такий влучний афоризм приписують популярному польському громадсько-політичному тижневику «Пшекруй» (польск. Przekrj – розріз). А й справді, іноді закупівельникам, може, й хочеться втекти від наявних проблем. Адже роботи багато, доплати немає, а відповідальність чималенька. Саме про можливі ризики відповідальності членів тендерного комітету/уповноважених осіб і поговоримо далі.
Насамперед варто наголосити, що за порушення вимог, установлених Законом від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922) та нормативно-правовими актами, розробленими відповідно до цього Закону, члени тендерного комітету/уповноважені особи комітету (далі – ТК/УО) несуть персональну відповідальність згідно із законами України.
Водночас не забуваймо, що саме ТК/УО є відповідальними за організацію та проведення процедур закупівлі згідно із Законом № 922. А голова ТК відповідає за всю діяльність комітету.
Зауважимо, що у сфері публічних закупівель прямо передбачено тільки адміністративну відповідальність. Однак зазначені особи можуть нести й дисциплінарну та кримінальну відповідальність за закупівельні порушення, якщо такі дії можна кваліфікувати як дисциплінарний проступок згідно з КЗпП або кримінально каране діяння, склад якого передбачено в Кримінальному кодексі (далі – КК).
Далі на прикладах трьох судових справ розглянемо, за що осіб притягнуто до таких різних видів відповідальності.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року