Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Вартість послуг із теплопостачання збільшується: що робити замовнику

05.10.2018 711 0 3

Замовник-бюджетник провів процедуру закупівлі послуг із теплопостачання. За повідомленням постачальника, Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України (далі – Держенергоефективності) підвищило тариф на ці послуги. Тож теплопостачальник пропонує збільшити ціну в договорі про закупівлю. Як діяти замовнику в такій ситуації? Чи обов’язково розривати договір та проводити нові торги? Якщо можна внести зміни до договору, то чим керуватися та які особливості при цьому взяти до уваги?

Як визначено ст. 20 Закону від 02.06.05 р. № 2633-IV «Про теплопостачання» (далі – Закон № 2633), загальними засадами формування тарифів на теплову енергію є, зокрема, такі:

  • тарифи на теплову енергію, що реалізується суб’єктами господарювання (далі – СГ), які займають монопольне становище на ринку, є регульованими;
  • тарифи на виробництво теплової енергії, зокрема на ТЕЦ, ТЕС, АЕС і когенераційних установках та установках з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії, на транспортування і постачання теплової енергії установлюються Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – НКРЕКП), та органами місцевого самоврядування (далі – ОМС) у межах повноважень, визначених законодавством.

Законом № 2633 також установлено, що тарифи на теплову енергію для СГ, що її виробляють на установках з використанням альтернативних джерел енергії, включаючи ТЕЦ, ТЕС та когенераційні установки, для потреб установ та організацій, які фінансуються з державного або місцевого бюджету (далі – бюджетні установи), а також для потреб населення встановлюються на рівні 90 % діючого для СГ тарифу на теплову енергію, вироблену з використанням природного газу, для потреб відповідної категорії споживачів. За відсутності такого діючого тарифу для СГ тарифи на теплову енергію установлюються на рівні 90 % середньозваженого тарифу на теплоенергію, вироблену з використанням природного газу, для потреб відповідної категорії споживачів.

Важливо: тарифи на виробництво теплової енергії для бюджетних установ та населення визначаються для СГ, що виробляють теплову енергію на установках з використанням альтернативних джерел енергії, включаючи ТЕЦ, ТЕС та когенераційні установки, як різниця між тарифом, установленим відповідно до ч. 4 ст. 20 Закону № 2633, і тарифами на транспортування та постачання теплової енергії, що визначаються на рівні діючих для СГ тарифів на транспортування та постачання теплової енергії, виробленої з використанням природного газу, для потреб відповідної категорії споживачів. За відсутності таких діючих тарифів для СГ тарифи на транспортування та постачання теплової енергії для відповідної категорії споживачів визначаються на рівні середньозважених тарифів.

Як розраховуються середньозважені тарифи?

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали