Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Роз’яснення документації та унесення змін до неї

Досить часто замовник так замудро прописує вимоги та умови документації, що учасники не можуть їх до кінця зрозуміти. Або предмет закупівлі є складним і замовник для закупівлі, наприклад, якісних товарів чи послуг установлює в документації певні вимоги до учасників, які теж викликають у них запитання. Учасник має право отримати від замовника роз’яснення положень документації (ст. 23 Закону від 10.04.14 р. № 1197-VII «Про здійснення державних закупівель» (далі – Закон № 1197) .

Як бачимо, звернутися за роз’ясненням має право тільки особа, яка набула статусу учасника процедури закупівлі. А щоб отримати цей статус, фізична або юридична особа, яка бажає взяти участь у відкритих торгах, має подати пропозицію конкурсних торгів або письмово підтвердити свій намір.

Замовник повинен надати роз’яснення на звернення учасників протягом трьох календарних днів із дня його отримання. Іншим особам, які хоч і набули статусу учасника, але з таким запитом не звернулися, замовник може не надавати роз’яснень.

Натомість ст. 10 Закону № 1197 установлює обов’язок замовника оприлюднити роз’яснення на веб-порталі Уповноваженого органу, тобто Мінекономрозвитку. Отже, усі інші особи також зможуть ознайомитися із таким роз’ясненням.

При цьому, якщо замовник вирішив провести збори учасників з метою роз’яснення їх звернень щодо документації, він має забезпечити ведення протоколу зборів із викладенням у ньому всіх роз’яснень, а також оприлюднити цей протокол на веб-порталі Уповноваженого органу.

Замовник має право з власної ініціативи або за результатами звернень учасників унести зміни до документації. Тоді він повинен:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали