Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Здійснення допорогових закупівель

Із цієї консультації ви дізнаєтеся: як правильно провести допорогові закупівлі з урахуванням прописаних у законодавстві вимог для замовників.

У разі закупівлі товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за вартісні пороги, передбачені в Законі від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922), замовник має дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель, установлених цим Законом.

При цьому законодавством прописано, що замовник може використовувати електронну систему закупівель у допорогових закупівлях з метою відбору постачальника товару (товарів), надавача послуги (послуг) та виконавця робіт для укладення договору. Тобто проводити електронні торги в такому разі є правом, а не обов’язком замовника.

А оскільки проводити електронні допорогові закупівлі не обов’язково, то замовник може укласти і «прямий» договір. Але ж не забуваймо також про обов’язок для замовника дотриматися при цьому принципів закупівель незалежно від того, як він здійснюватиме закупівлю – через електронну систему ProZorro, чи шляхом укладання прямого договору.

У такому разі радимо замовнику перед вибором контрагента для договору провести моніторинг ринку та вибрати серед можливих постачальників (продавців) того, який надасть пропозицію з найнижчою ціною, за умови дотримання якості предмета закупівлі.

Разом з тим, якщо замовник укладе прямий договір у допорогових закупівлях, не забуваймо, що йому слід оприлюднити звіт про укладені договори в порядку, передбаченому ч. 1 ст. 10 Закону № 922, та за формою, затвердженою наказом Мінекономрозвитку від 22.03.16 р. № 490. Строк оприлюднення Звіту про укладені договори – протягом 1 календарного дня (далі – к. д.) із дня укладення договору. При цьому відлік починається із дня, що настає після дня укладення договору.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали