Для проведення процедур державних закупівель бюджетною установою створюється комітет із конкурсних торгів. Чи потрібно включати до посадових інструкцій працівників, які входять до його складу, функції щодо виконання обов’язків члена цього комітету?
Згідно з п. 12 ч. 1 ст. 1 Закону від 10.04.14 р. № 1197-VII «Про здійснення державних закупівель» до складу комітету з конкурсних торгів входять службові (посадові) особи замовника, призначені відповідальними за організацію та проведення процедур закупівлі згідно із цим Законом. Персональний склад комітету та положення про нього, яким керуються члени комітету, затверджуються рішенням замовника (наказ Мінекономіки від 26.07.10 р. № 916).
Як правило, члени комітету є посадовими особами установи, і їх посади передбачено штатним розписом. Залежно від найменування посади посадові інструкції складаються:
Тобто посадові інструкції містять вимоги до рівня кваліфікації та складу роботи за основною посадою, яку обіймають зазначені особи, і не можуть містити обов’язків з виконання роботи у складі комітету конкурсних торгів, тим більше що це тимчасовий статус. У будь-який момент склад такого комітету може бути змінений, а посадова особа, що займалася держзакупівлями, виведена із складу комітету.
Винятком є випадки, коли особу буде прийнято на посаду «фахівець із державних закупівель» (код 2419.2 Класифікатора професій ДК 003:2010) та включено до складу тендерного комітету на постійній основі. На жаль, у Довіднику № 336 немає кваліфікаційних характеристик для такої посади, проте установа може самостійно їх розробити, користуючись вказівками щодо кваліфікаційних характеристик для посади «Фахівець» (позиція 34 професійної групи «Фахівці»).