Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Як у системі ProZorro провести багатолотову переговорну процедуру?

Установою-замовником було двічі скасовано відкриті торги через відсутність учасників. Обидві процедури закупівель були багатолотові (5 лотів). У зв'язку з цим вирішено провести переговорну процедуру закупівлі, але, як з’ясувалось, на електронному майданчику немає технічної можливості оприлюднити багатолотову переговорну процедуру закупівлі. Як бути в такому разі? Чи не є це проблемою лише одного електронного майданчика і тоді слід перейти на якийсь інший?

Дійсно, абзацом п’ятим ч. 1 ст. 31 Закону від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922) передбачено, що замовник у разі подання для участі в таких закупівлях менше двох тендерних пропозицій має скасувати торги.

Якщо замовником було двічі скасовано тендер через відсутність достатньої кількості учасників, він, як виняток, застосовує переговорну процедуру закупівлі. При цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації (п. 4 ч. 2 ст. 35 Закону № 922).

Нагадаємо, що згідно з ч. 1 ст. 35 Закону № 922 переговорна процедура закупівлі – це процедура, що використовується замовником як виняток і відповідно до якої замовник укладає договір про закупівлю з учасником після проведення переговорів з одним або кількома учасниками.

Зауважимо, що в ст. 35 Закону № 922 законодавець передбачив винятковий перелік підстав для застосування переговорної процедури закупівлі. Якщо переговорна процедура проводиться у зв’язку з тим, що через відсутність достатньої кількості учасників двічі було скасовано відкриті торги, то в запрошенні на переговори замовник має обов’язково прописати не лише такі самі вимоги до предмета закупівлі, його технічні та якісні характеристики, але й такі ж самі вимоги до учасника, які попередньо були визначені замовником у тендерній документації.

І якщо з вимогами до предмета закупівлі все зрозуміло, то питання щодо вимог до учасника потребує роз’яснення.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали