Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Змінено постачальника природного газу: Як оформити договір закупівлі газу?

Ми нерідко зазначали, що робота держзакупівельника – це постійні зміни нормативного поля, пошук виходу із складних ситуацій, вирішення різних проблем. Найчастіше це пов’язано із неузгодженістю норм чинного законодавства. Ось і зараз перед замовниками і контролерами виникло запитання: як правильно оформити правовідносини щодо закупівлі природного газу з огляду на новації у законодавстві. У консультації ми спробуємо розібратися у цьому та надамо відповіді на інші актуальні запитання.

Загальні положення

Законом від 08.07.10 р. № 2467-VI «Про засади функціонування ринку природного газу» (далі – Закон № 2467) визначено правові, економічні та організаційні засади функціонування ринку природного газу в Україні. Для забезпечення поступового та послідовного переходу до повномасштабного ринку природного газу, передбаченого Законом № 2467, установлено перехідний період, який включає два етапи (ч. 1 розд. VI):

  • перший етап, під час якого відокремлюються функції з розподілу та постачання природного газу, визначення споживачів, які набувають статусу кваліфікованих, та визначення Кабміном гарантованих постачальників, почав діяти із 1 січня 2012 року;
  • другий етап, під час якого усі категорії споживачів набувають статусу кваліфікованих, почав діяти із 1 січня 2015 року.

Отже, з метою виконання вимог Закону № 2467 відбулося юридичне відокремлення суб’єктів господарювання ринку природного газу, що входять до складу вертикально інтегрованої господарської організації. Воно полягає у створенні окремих юридичних осіб – суб’єктів господарювання, які здійснюють поставки природного газу за регульованим тарифом.

Улітку цього року більшість замовників отримала листи від газопостачальних організацій з інформацією про те, що попередні договори закупівлі необхідно переукласти з новим контрагентом. При цьому з листів випливало, що ці договори слід укласти за типовою формою. Як діяти замовнику в такій ситуації?

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали